Jump to content

molim pomoć!


dentex

Preporučene objave

skrivio sam prometnu nesrecu,sletio sam s ceste te je počinjena materijalna šteta i u kojoj su ozljedeni vozač i suvozač sa okvalificiranim ozljedama kao lakim tjelesnim.problem je sto sam bio pod utjecajem alkohola i to u krvi 1.35 a u policijskom zapisniku 1.27 sa tolerancijom 1.17.nisam prilagodio brzinu kretanja vozila osobinama ceste(zavoj) te vidljivosti(sumrak).nikad prije nisam bio kažnjavan .dobio sam poziv na sudsko saslušanje.ne mislim poricati događaj vec traziti minimalnau kaznu jer sam putnik koji putuje na posao više od 200 km dnevno i primam minimalnu plaću!što mogu očekivati po pitanju novčane kazne i zabrane upravljannja vozilom?hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna za alkohol je 3.000 kuna, za slijetanje 2.000 kuna za brzinu 500 kuna, troškovi očevida 400 kuna.

 

Kazne sud može a ne mora umanjiti za 2/3 na cca 2.000 kuna.

 

Da bi to postigli, trebate sa sobom ponijeti uvjerenje o prebivalištu, ugovor o radu i platnu listu čime dokazujete da putujete toliko za minimalac, a poželjna je i potvrda iz porezne da nemate imovine, odnosno da nemate prihoda iz imovine.

 

Policija može u optužnom prijedlogu tražiti izricanje zaštitne mjere od 9 mjeseci, a sud je može izreći u trajanju od 1 do 24 mjeseca koja može biti i u uvjetnom obliku.

 

Sve ovisi o vama koje dokaze iznesete i kako.

 

Na presudu će te imati pravo žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija