Jump to content

Kako steći vlasnitštvo?


Dane1024

Preporučene objave

Evo ovako...moja majka je dobila u nasljedstvo od svoga oca parcelu s poljskom kucicom...al ispostavilo se da to zemljište nije bilo od njenog oca nego općinsko odnosno državno...prije mnogo godina...načelnik je njenom ocu,rekao da mu dade komad zemlje gdje će proći cesta u mjestu a zauzvrat mu je dao to zemljiste gdje je moj djed ugradio poljsku kučicu i zasadio masline...al ta čestica ne postoji na papiru..pošto nema niti jedan pisani dokument o toj sklopljenoj nagodbi...pa me zanima što bi se tu moglo napraviti kako bi se mogli mi uknjižiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

1.

Ako imate dokaz da je lokalna samouprava uzela dio K.č.

za izgradnju ceste ili nečeg drugog od općeg interesa ,tada

trebate uzeti povijesni izvadak te čestice iz gruntovnice

usporediti površinu prije uzimanja i onoga što je ostalo nakon izgradnje puta.To bi bio dokaz da je dio usmenog ugovora i izvršen ,te sada bi trebalo ustati tužbom za utvrđenje prava vlasništva zamjenom.Tužbom će ustati Vaša majka kao jedina nasljednica ,kao dokaz služiti će ti izvadci te svjedoci(1 ili 2).

2.

Možda u arhivi grada ili općine postoje i odluke o proglašenju općeg interesa za izgradnju ceste preko određenih

nekretnina ,te način kompenzacije za tako izvlaštenu nekretninu.Lokalne samouprave su vrlo često usmenim zamjenama rješavale imovinska pitanja.

 

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija