Jump to content

podjela imovine i neplaćanje režija


mila27

Preporučene objave

Molim savjet.

Sa bivšom ženom sam trenutno na sudu oko podjele imovine,tj.mog stana kojeg su mi roditelji kupili i iz kojeg ona ne želi izaći i živi u njemu sa djetetom i ne plaća režije već šest mjeseci,pa me zanima što mogu učiniti,dali imam neke osnove za tužbu,ili da sudu dostavim stanje dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan i sva imovina koji su ti kupili roditelj je osobna imovina i ne djeli se .

bračna stečevina je imovina koju ste stekli u braku zajedničim radom (novcem koji ste dobili za svoj rad).

 

preporučeno i sa povratnicom poslati prijedlog za sklapanje ugovora o najmu .

ako odbije potpisati ugovor o najmu (ili primiti pismena)

u stanu živi bez pravne osnove i tada možeš tražiti deložaciju,plaćanje najma unazad (do 5 godina )od prestanka bračne zajednice ,uz zakonske zatezne kamate,plaćanje režijskih troškova odnosno povrat novca za troškove koje si platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru,da malo pojasnim,bili smo u braku kada su moji roditelji uplatili preko banke novce prodavatelju stana,i imamo uplatnice sto smo i dostavili na sudu,ali sam se ja upisao kao vlasnik stana,i sudim se vec tri godine sa bivsom,te vodim paralelno spor i sa ocem koji je(po dogovoru sa nasim odvjetnikom) mene tuzio da sam se umjesto njega upisao kao vlasnik stana te sada cekamo pravomocno rjesenje da mi je otac vlasnik stana,tako da ona onda vise nema nikakva prava.ali je ona prije tri godine kada sam se odlucio razvesti nasilno usla u stan i dobila spor sto sam ju tuzio za ometanje posjeda.mene je sad jedino strah ovrhe zbog neplacenih racuna.jos da napomenem da ona trazi polovicu moga stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija