Jump to content

Tehnološki višak i ZZP - hitno


Registrirana

Preporučene objave

Poštovani,

pregledala sam teme, međutim odgovore na slijedeća pitanja nisam našla, radi se o otkazu kao tehnološki višak:

1. Da li je otkaz ništavan ako je otpušteno od postojećih 7 ljudi 5 (teh. višak), 1 je sam otišao i 1 je ponuđen lošiji ugovor, a istovremeno su zaposlena 3 nova čovjeka?

2. Što se dobiva podnošenjem ZZPa u zakonskom roku ako se radnik ne želi vratiti na posao? Čemu ZZP zapravo služi? Samo pokušaju osporavanja otkaza ili?

3. Što se događa u slučaju da nakon slanja ZZPa, poslodavac povuče odluku o otkazu? Da li se radnik mora vratiti na posao obzirom na narušene međuljudske odnose? Ako mora, pod kojim uvjetima? Može li kasnije dobiti drugačiju vrstu otkaza?

Ovo je ukratko, nadam se dovoljno jasno.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Registrirana je napisao:

Poštovani,

pregledala sam teme, međutim odgovore na slijedeća pitanja nisam našla, radi se o otkazu kao tehnološki višak:

1. Da li je otkaz ništavan ako je otpušteno od postojećih 7 ljudi 5 (teh. višak), 1 je sam otišao i 1 je ponuđen lošiji ugovor, a istovremeno su zaposlena 3 nova čovjeka?

2. Što se dobiva podnošenjem ZZPa u zakonskom roku ako se radnik ne želi vratiti na posao? Čemu ZZP zapravo služi? Samo pokušaju osporavanja otkaza ili?

3. Što se događa u slučaju da nakon slanja ZZPa, poslodavac povuče odluku o otkazu? Da li se radnik mora vratiti na posao obzirom na narušene međuljudske odnose? Ako mora, pod kojim uvjetima? Može li kasnije dobiti drugačiju vrstu otkaza?

Ovo je ukratko, nadam se dovoljno jasno.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Lijepo bih molila ako netko zna, da odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!

 

Pošto sam i sam prije dvije godine otpušten kao tehnološki višak jedina prava u takvom slučaju su pravo na otpremninu i pravo naknade na burzi.

 

Poslodavac se u mojem slučaju čak nije morao pridržavati osnovnih pravila o otkazu kao tehnološkom višku, a to su:radni staž u dotičnoj firmi,godine starosti,broj uzdržavanih članova obitelji

 

Poslodavac narednih 6 mj. nema pravo na ta radna mjesta zaposliti druge zaposlenike ali ima pravo zaposliti nove zaposlenike na "nova" izmišljena radna mjesta a potom ih preraspodijeliti kako njemu odgovara,pošto to nitko ne kontrolira takav sistem savršeno funkcionira u korist nemoralnih poslodavaca.

 

Nakon raspitivanja po sindikatima i raznoraznim ustanovama zaključio sam da sam "sretan" što nisam dobio otkaz na principu nogom u debelo meso.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija