Jump to content

bio u inozemstvu


medo1234

Preporučene objave

Poštovani, jučer sam podigao na pošti

prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave općenito na imovini ovršenika i riješenje o ovrsi.

Dug Vipnet-u je ~260kn+kamate ali veći problem mi predstavljaju troškovi od odvjetničkog ureda koji iznose 800kn.

Neplaćeni računi od VIPnet-a su nastali u razdoblju od 4 do 9. mjeseca 2011.

 

Kako sam u Hrvatskoj bio zadnji put (trenutno sam došao prije tjedan dana) u 9. mjesecu 2011 i prije toga u 4. mjesecu 2011, a ovršni postupak je pokrenut u 2. mjesecu 2012 (tako su mi rekli u VIP-u) a Javni Bilježnik je primio 15.3.2012, da li bi se mogao žaliti na osnovu toga što nisam bio u državi? (iako ne znam kako to dokazati, osim ako ne mogu dobiti neki izvod od granične policije, jer su skenirali putovnicu svaki put ali pečat nisu lupali)

 

što se tiče duga, otac ga je trebao platiti pred ljeto 2011 ali nije, a ja kad sam došao u 9. mjesecu sam i nazvao VIP i zatražio podatke za uplatnicu ali nisam stigao uplatiti a i sa novcima sam bio kratak jer sam morao plaćati neke stvari za faks te sam se vratio u Bosnu (svjestan sam sad da sam trebao uplatiti to tada i nekako doći do novca ali eto, lako je biti general poslije bitke).

 

Zvao sam odvjetnički ured ali su mi oni ponudili samo otplatu u ratama (i malo bahato naglašavali da će oni doći do novca kad tad i da bolje da što prije platim).

 

Kako imam još vremena za žaliti se/poslati novi prijedlog ili nešto, da li bi trebao i kakav? (pretpostavljam da treba adresirati na javnog bilježnika?)

Zatražiti smanjenje troškova ili poslati žalbu/novi prijedlog i ne vraćati se u HR dok ne zastari (koliko sam skužio to je jedna godina kod nepravomoćnih)? :misli:

 

I kako trenutno nemam novca za platiti sve a i vjerojatno ću ubrzo opet natrag u Bosnu, kako bi izgledalo neplaćanje Ovrhe (a imovine baš ni nemam)?

 

Također imam račun u Banci ali jedan je već u nedozvoljenom minusu a drugi ima 3 kune, da li bi mogli oni prebaciti to na banku i da li je bolje da zatvorim te račune (ionako mi ne trebaju)?

 

Zahvaljuem unaprijed na pomoći i ispričavam se na dugom tekstu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug si trebao platiti po opomeni .

rješenje o ovrsi postaje pravomoćno ako se ovršenik ne žali .

zastara potraživanja duga po pravomočnom rješenje je 10.godina kao i po sudskj odluci (pravomoćnoj).

troškove nemožeš smanjiti ali možeš ih samo povečati .

 

ako nisi dobio opmene plati iznos duga i uputi žalbu na rješenje za ovrhu s obrazloženje da ovrhu nije bilo potrebno predlagati i da si dug dragovoljno ispunio .(možda upali)

 

zastara potraživnja duga za telefon je godinu dana od dospjelosti svakog pojedinog računa.

treba uspšorediti datume na računu i datume na prijedlogu za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dolazile su meni opomene na poštu ali kako nisam bio tu ih naravno nisam ni dobivao a otac me nije obavijestio o njima.

 

Našao sam sad u papirima opomenu pred isključenje (362.26 kn) na 16.8.2011, koju sam vidio i nakon koje sam išao uplatiti ali na kraju nisam (9.2011) i opomenu pred tužbu datirana 18.11.2011, koju sam tek sad vidio, iznos 400,50 kn; obadvije od tog odvjetničkog ureda.

 

Znači da napišem u žalbi kako nisam bio tu te nisam bio obavješten o opomeni pred tužbu (tj. nisam imao nikakvih saznanja o istoj), uplatim i pošaljem kopiju uplatnice sa žalbom javnom bilježniku ili kako?

možda i budu ovi iz odvj. ureda zadovoljni sa svojih 126 kn? :-D

 

što se tiče računa, oni bi počeli ići u zastaru za dva tjedna, zato su i slali ovo toliko često.

 

i ako mogu opet pitati, šta bi oni meni uzeli ako nemam nikakve imovine ovdje (računi kao što sam rekao su prazni a pokretna isto skoro nepostojeća osim namještaja ali i to je tehnički očevo)?

 

i kako bi izgledao postupak nakon žalbe ako sam ja u Bosni (kao što ću vjerojatno biti) u bliskoj budućnosti, tj. ne bi bio u stanju primati njihove odgovore ili šta već?

 

i da li bi Oni meni mogli napraviti nedozvoljeni minus?

 

Ispričavam se opet na dugom tekstu i pitanjima postavljenima kako struji svijest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija