Jump to content

B.net-ovrha-pljačka


ribariba

Preporučene objave

Dobila sam ovrhu, nakon 11 mjeseci, zbog navodno ne plaćenog računa za korištenje B.net internet usluge. U trošak ovršnog postupka zaračunato je: trošak opomene pred pokretanje ovršnog postupka(307,50kn)--ali opomenu nikada nisam dobila niti mi je uručena; sastav prijedloga(307,50kn); pribavljanje klauzule ovršnosti(307,50kn) te javnobilježnička nagrada(98,40kn);javnobilježnička naknada(110,70kn). nakon što sam dobila ovrhu, podmirila sam navodno ne podmireni račun za korištenje usluge B.neta.

Problem je u tome što nikada nisam dobila opomenu od B.neta za nepodmiren račun niti sam dobila opomenu pred pokretanje ovršnog postupka..prvi puta sam saznala za navodno nepodmireni račun kada mi je stiglo rješenje o ovrsi na koji sam poslala prigovor te da bi me nakon dva mjeseca TELEFONSKI kontaktirali iz odvjetničkog društva da će mi ići prisilna naplata preko FINE ili se želim dogovoriti o načinu plaćanja u roku od 7 dana(gospođa koja je zvala iz odvjetničkog društva nije htjela reći svoje puno ime i prezime).

dali odvjetničko društvo može meni zaračunati gore navedene troškove s tim da opomenu nisam dobila niti sam ja tražitelj njihove usluge?dali odvjetničko društvo ima pravo predati ovrhu FINI te dali fina može na temelju samo njihove ovrhe meni napraviti naplatu?

ja samtram da odvjetničko društvo, javni bilježnik te firma za utjerivanje poreza želi samo "izmamiti novac" jer odvjetnički ured je i javni bilježnik i firma za utjerivanje poreza..molim vas za savjet..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na rješenje o ovrsi uputila sam prigovor protiv rješenja o ovrsi u kojoj stoji da mi nije dostavljena niti opomena za nepodmirenje računa niti opomena pred pokretanje ovršnog postupka.najsmješnije od svega je:kada sam kontaktirala odvjetničko društvo koje zastupa b.net, gospođa mi je samo davala odgovor:"mi nismo obavezni vas izvjesitit".

stavili su sve pred gotov čin, poslali mi ovrhu i nakon dva mjeseca samo me nazvali i obavijstili da oni meni sjedaju na račun.ako je to legalno šta oni rade, onda ne znam tko je pisao zakon?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako rješenje o ovrsi nije pravomoćno (zbog upućene žalbe )

nemogu sjesti na račun (fina).

fina može sjesti na račun samo ako postoji pravomoćno rješenje o ovrsi.

 

nakon izjavljkene žalbe, ako ste u cijelosti osporavali račun

zbog dragovoljnog podmirenja duga,predme će biti upućen na sud radi postupanja po tužbi protivplatnog naloga

ako sudu priložite uplatnice za podmoren dug

tužba će biti odbačena i operater je dužan namiriti trošak odvetnika ,javnog bilježnika ,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na pitanje odvjetničkom društvu:dali su prigovor poslali na sud gospođa je odgovorila da oni nisu obavezni..

prigovor sam u roku od 8 dana poslala odvjetničkom društvu, dali sam trebala poslati javnom bilježniku koji je navodno obavezan dostaviti prigovor na sud ili?samatram da ako odvj.društvo zastupa bilježnika a bilježnik navodno b.net da je prigovor dovoljno dostaviti odvj društvu....

kako da dokažem da sam ja imam pravo a da oni samo žele pokrasti..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalbu na rješenje za ovrhu poslala odvjetniku ???? :place:

 

žalba se šalje javnom bilježniku koji je i poslao rješenje za ovrhu.

ako imaš povratnicu i potvrdu pošte o slanju preporučene pošiljke pošalji ih javnom bilježniku sa kopijom žalbe na rješenje za ovrhu .

nadaj se da će uvažiti pogrešku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

dali si na rješenje o ovrsi uputila žlbu u zakonskom roku(8dana).

ako nisi rješenje o ovrsi je postalo pravomoćno

moraš platiti sve tražene troškove ili će iste naplatiti putem fine.

 

dali je meni odvjetničko društvo obavezno dostaviti odgovor na moj prigovor u roku od 15 dana?

prema zakonu ja nisam dužna plačati opomene od strane odvj. društva ili?

tražim osnove da prijavim odvjetničko društvo državnom inspektoratu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija