Jump to content

promjena vodomjera i isključenje vode


jelest1

Preporučene objave

Da li mi netko može pomoći?

 

Imam vikendicu u kojoj boravimo pretežno ljeti i nešto malo u zimskim mjesecima.U 09/11 Vodovod mi vrši promjenu vodomjera bez mog znanja i prisutstva,te u 03/12 vrši isključenje iz mreže skidanjem vodomjera radi neplaćenih računa.Iznos računa za potrošnju u 11/11 iznosi 3.300,00 kn (390 m2),te još 600,00 kn za godinu dana paušali i potrošnja.

Kad sam kontaktirala vodovod kažu da su slali račune i opomene, ali ja nisam dobila nikakvu poštu od vodovoda.

 

Što mi je činiti? Da li imaju pravo mijenjati mjerilo bez prisutstva,jer oni kažu da je voda bila otvorena i da je toliko potrošeno, a ja nemam uvid u početno stanje mjerila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imaš predhodne račune i izvješća o potrošnji

usporedi ih .

za ulazak u objekat trebaju odobrenje .

pokušaj saznati dali je neko i ko prijavio curenje vode ž

po čijoj prijavi i zašto su mjenjali vodomjer.

trebali su ostaviti papir u kom je upisano stanje starog vodomjera i stanje novog vodomjera nakon zamjene.

 

o dokazima ovisi žalbeni postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da je vodomjere vani i da mogu do njega, također iz iskustva znam da šalju opomene za povečanu potrošnju vode (ako dođe do puknuća cijevi i sl.)Kod priključenja ili kasnije ste trebali dostaviti im adresu na koju vam mogu dostaviti račune. Predpostavljam budući da je vikendica nisu vam mogli račune dostaviti ili su ih tamo negdje bacili kraj vikendice ako nema sandučića.Brojilo skidaju i kad se ne plati paušalni iznos.Osobno za takve objekte uplatim im godišnji paušal odjednom a povremeno platim račune kad sam u vikendici.Tako i sa strujom. nikad nisam imao problema. što se brojila tiče, vi ste ga kupili ali je njihovo vlasništvo.Predpostavljam da tako stoji u ugovoru.Na brojilu postoji broj i možda ga nađete kod njih.

u svakom slučaju mislim da čete morati podmiriti račune ili če protiv vas iči sa ovrhom. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija