Jump to content

Suvlasnici mrtvi već 50 godina


fookfeder

Preporučene objave

Roditelji su mi poslije smrti ostavili dosta velike posjede (više od 300 tisuća kvadrata zemlje).

 

Dijelovi zemlje koja se odnosi i glasni na mene i suvlasnike bih htio prenijeti na sebe, ali ima problem.

Pošto se tijekom 20 stoljeća vlasništvo prenosilo samo katastarski (zbog razreza poreza), ali ne i gruntovno, ja kao nasljednik nisam jedini već postoje i 2 brata od mog pok, oca.

 

Jedan stric je u USA umro 1967, a drugi 1986.

Ovaj prvi nije imao djece već samo ženu koja je umrla 1977.

 

Drugi stric imao je 2 sina koji su sada oba pokojni

 

Ostale su njihove supruge (moje tete).

 

One se obje odriču nekretnina u moju korist.

kako sprovesti da se ja kao suvlasnik na nekretninama upišem kao jedini nasljednik.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Editirao moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iza svakog pokojnog suvlasnika trebaš pokrenuti ostavinsku raspravu, provesti je sve do suvlasništva sa tetkama koje tek što budu upisane kao suvlasnice mogu se odreći nasljedstva u tvoju korist. Najbolje bi ti bilo stvar prepustiti nekom odvjetniku ili biti spreman na učenje prava. Meni je trebalo 18 godina za ispraviti od suda pogrešno izvršenu takovu uknjižbu da sam dobio mrtve suglasnike i nikako nisam mogao ispraviti tu sudsku grešku osim na način koji sam ti naveo, sa time što kod tebe očito nije u pitanju sudska greška! Želim ti sreće i puno strpljenja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija