Jump to content

kupnja bespravno sagradene kuče


zmarx

Preporučene objave

Kupujem vikendicu koja je u pojasu 70m od mora(sagradena 2000 g.-građevinska zona).(otok Vir) Sa prodavačem sva sklopila ugovor ,da ja platim postupak legalizacije.Do sada sam platio(kapara 20000 eur i postupak legalizacije 2000 eur)Tako,da je ta u tijeku,postupak vrši agencija za nekretnine.Kad smo sklopili predugovor kod agencije( 1.10.2011)napisali smo da platim razliku cijene nakon izvršene legalizacije,odnosno najkasnije do 1.4.2012. Ovaj datum predložio je agent,jer je odlučio,da bi legalizacija završila do tog datuma.Ali oni su papire izručili tek u 3.mjesecu 2012 g.Jer do danas nije objekat legaliziran,a prešli smo preko roka 1.4.2012,agencija,odnosno vlastnik zahtjeva ,da mu isplatim ostali dijeo kupnje.

Sad me zanima ,da li možemo pravno sklopiti kupoprodajni ugovor, jer je objekat još uvjek nedovoljena gradnja?Bojim se ,da ne bi na kraju ostao brez novca i kuče.

 

pozdrav mirko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolika je ugovorena cijena kuće .

kolika je cijena legalizacije

kako možete platiti razliku kad se nezna cijena legalizacije .

 

objekat je 70m od obalnog pojasa .možda se nemože legalizirati i bude rušenja .

izmjene zakona za stambene objektze još nije donešen.

 

smatram da bi bilo najbolje raskinuti kupoprodajni ugovor.(pismeno i tražiti povrat kapare)

možda se radi o pokušaju prevare (ako legalizacija nebude moguća i dođe do rušenja objekta)ali znali st da objekt nije legaliziran?

 

ZOO

Bitna zabluda

Članak 280.

(1) Zabluda je bitna ako se odnosi na objekt ugovora, bitna svojstva objekta ugovora, na osobu s kojom se sklapa ugovor ako se sklapa s obzirom na tu osobu, a i na okolnosti koje se po običajima u prometu ili po namjeri strana smatraju odlučnim, a strana koja je u zabludi ne bi inače sklopila takav ugovor.

(2) Strana koja je u zabludi može zahtijevati poništaj ugovora zbog bitne zablude.

 

Nesporazum

Članak 282.

Kad strane vjeruju da su suglasne, a ustvari među njima postoji nesporazum o pravnoj naravi ugovora ili o kojem bitnom sastojku ugovora, ugovor ne nastaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

kolika je ugovorena cijena kuće .

kolika je cijena legalizacije

kako možete platiti razliku kad se nezna cijena legalizacije .

 

objekat je 70m od obalnog pojasa .možda se nemože legalizirati i bude rušenja .

izmjene zakona za stambene objektze još nije donešen.

 

smatram da bi bilo najbolje raskinuti kupoprodajni ugovor.(pismeno i tražiti povrat kapare)

možda se radi o pokušaju prevare (ako legalizacija nebude moguća i dođe do rušenja objekta)ali znali st da objekt nije legaliziran?

 

cijena kuče je 130 000

cijena legalizacije:nepremičninski agent je rekao ,da če bit oko 10 000

Razlika je između položene kapare i cijene 130 000 eura.Troškove legalizacije sam podnosim.Agent mi je rekao ,da su u okolini več legalizirali kuče i da nema problema.Ali brine me i zakon ,koji kaže ,da su pravni poslovi sa nelegalnim objektom ništni.A isto agent mi kaže ,da on je prodao puno takvih objekata a da posao važi.E sad baš neznam komu vjerovati: ili zakonu ili agentu.Isto zakon kaže ,da ljudski beležnik nesmije ovjeriti takav ugovor.

Pozdrav Mirko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obalni pojas je 100m

traži od agenta da ti da imena osoba koji su izvršili legalizaciju a objekat je unutar obalnog pojasa.

čini mi se nik

postoji opasnost da se donese izmjena zakona da se objekat unutar obalnog pojasa nemože legalizirati i mora ići u rušenje.

 

legalizacija je izvršena za one objekte za koje bi se mogla dobiti dozvola za gradnj.

provjkeri dali se može graditi unutar obalnog pojasa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija