Jump to content

alimentacija - nevjenčani partner - vlasništvo


mgoran

Preporučene objave

Zanima me ako mi netko može odgovoriti. Ili preporučiti odvjetnika u Rijeci.

 

U izvanbračnoj sam zajednici kojoj nakon jako dugo godina (16) izgleda nema spasa. Trudim se već 2-3 godine. Imamo zajedničko dijete i jedno njeno, sad punoljedno dijete, koje još uvijek uzdržavam. Sve to nije nikakav problem, moje dijete mi je naravno sve na svijetu, a i njeno (21) obožavam. Pitanje na koje tražim savjet slijedi uskoro.

 

Mi ćemo se najvjerojatnije rastati (vanbračna zajednica). Ona više ne pokazuje osječaje ... ne zanimaju ju one potrebe (čitaj: nema ih) ... izostaju i najmanji znaci pažnje kao što je pusa za laku noć i slično ... da li ima drugog ili ne to mi više nije bitno. Ne želi se zaposliti jer ja dobro zarađujem, a ona izgleda čini sve da ostane nezaposlena. Plus stotinu razloga, ali znate kako to ide .. kap po kap dok se čaša ne prelije.

 

Da li moram ili ne plačati alimentaciju isto nije bitno jer ja ću plačati 20% moje plače koliko je po zakonu za dijete ispod 13 godina (mislim) i još ću plačati rentu i režije za stan u kojem žive ona i djeca. Znači to nije problem.

Ja planiram, nakon što konačno odem, kupiti stan i početi svoj samački život da se riješim briga "biti ili ne biti".

 

Konačno pitanje :). Moram li s njome potpisati kakav sporazumni prekid ili kako li se to već legalno naziva kako ona ne bi imala pravo na taj stan kasnije kad joj padne na pamet.

 

Također imamo kredit od 3000 kn (rata) i mislim da bi to trebali podijeliti u konačnim troškovima. Iako i to mogu prihvatiti na sebe samo me zanima imam li pravo to podijeliti.

 

najljepši pozdrav i zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sva imovina koju ste stekli za vrijeme zajedničkog života je zajednička stečevina.

podnesete tužbu za utvrđivanje (ako neide dogovorom )i podjelu zajedničke imovine .

i kredit se djeli kao zajednička imovina(kao i ono što je kupljeno novcem od kredita) .

 

ako ste stan stekli prije zajednčkog života ,ili je nasljedstvo ,tada je stan osobna imovina i ne djeli se.

 

vlasnik stana dužan je plaćati troškove nastale životom u stanu osim ako to ugovorom ne prenese na najmoprimca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija