Jump to content

Što je prvo: geodet ili odvjetnik?


septembar28

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas da mi pojasnite proceduru kada se tužbom za priznanje vlasništva sređuje zemlja.Konkretno, neke starine su mi na području grada - upisan je grad, a neke na području Rh - upisana je RH.

Znam da treba imat 2 svjedoka,i dugi niz godina korištenja, prije 1941.Sve to je tako, nije nikakvo muljanje.

Zanima me kada u postupak ulazi geodet?

Ja znam u koju kat.općinu spadaju starine i znam česticu.

ovo mi je rekao geodet:

1.korak najprije on određuje snimanje postojećeg stanja i definiranje prijepora.( za ovo traži 8-9.000kn )

2. korak Pa onda tužba.

3. korak elaborat parcelacije ( 6.000kn)

 

Odvjetnica mi je rekla da mi ne treba geodet, ako znam broj čestice, već da je prvi korak tužba, pa da geodet izlazi na teren kad ga sud pozove.Dakle jedanput.

 

kako to ide?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

U svakom slučaju potreban Vam je savjet pravno educirane osobe,koja će na temelju dokumentacije npr.povijesnog izvatka iz zemljišnih knjiga , izvoda iz katastra o pravu na posjed ,a tek onda eventualno svjedoci da li da idete u utuženje sadašnjih knjižnih vlasnika.

U svakom slučaju ne možete početi mjeriti nekretnine koje su uknjižene bilo na pravnu ili fizičku osobu.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija