Jump to content

Korištenje zajedničkog dvorišta


Imam problem

Preporučene objave

Ja skoro cijeli život živim u kući i ne znam kako stoje stvari sa zajedničkom imovinom ljudi koji žive u zgradama.

 

Danas se pojavio problem, za koji smo mozda moj muz i ja sami krivi, ne znam. Trebam savjet.

 

Imamo apartman na moru, apartman je u zgradi, u prizemlju. Zgrada ima zajedničko dvorište koje pripada svim stanarima.

Kada smo ga kupovali, vlasnik nam je rekao da dio dvorišta ispod naše terase možemo ograditi i urediti sebi po želji, jer tako uvijek rade ljudi u prizemljima.

U zgradi ima 7 stanova.

Taj dio ispod moje terase je skroz sa strane, nitko ne ide tamo i zauzima mozda 10% cijelog dvorišta. U početku je bio zapušten. Ja sam počupala travu, posadila cvijeće, zalijevam i održavam ga. Čak redovito sama kupim smeće koje stanari iznad nas bacaju dolje.

 

Još davno prije, moj muz i ja smo pokrenuli inicijativu kupnje zajedničkog roštilja ali nije bilo zainteresiranih.

Prije 10-tak dana bili smo dolje i kupili mali roštilj i postavili ga ispod svoje terase. Pitali smo za suglasnost 3 sustanara, nemaju ništa protiv.

Stvarno nisam mislila da će biti problema jer u taj dio nitko ne ide.

 

Danas nas nazvao jedan susjed i traži da se roštilj ukloni, kaže da će njemu smetati dim

Roštilj je mali, 50 cm širine, udaljen od zgrade cca 5 metara. Taj susjed je na prvom katu, do njega ima barem 5 m visine, možda i više jer je ta strana ukopana.

Ja mislim da nema šanse da dim dođe do njega, pa nećemo vola peći...

prigovara da smo trebali raditi zajednički roštilj a kad smo mu predlagali nije htio.

Kaže da će nas prijaviti građevinskoj inspekciji i da ako inspekcija ne reagira on će sam ukoniti roštilj

 

Ima li on pravo?

Gledali smo zgrade oko nas, u skoro svima postoji po nekoliko roštilja koje su si ljudi postavili i nikome ne smetaju.

Šta da radimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dim sa roštilja ide najviše prema gore i sigurno se itekako osjeti na 5 metara visine, a u slučaju da je prozor otvoren dobar dio dima uđe u stan.

Moja vam je preporuka da ne roštiljate na mjestu gdje to drugome smeta jer ćete u suprotnom doći u neželjeni sukob sa susjedom.

 

Ovim sustanarima sa kojima ste razgovarali vaš roštilj "ne smeta" možda iz razloga jer su htjeli biti pristojni.

 

;-)

 

 

Živjeti u svojoj kući i imati slobodu u svom dvorištu nije isto kao kad se doselite u "mravinjak".

Velika razlika, a to ćete osjetiti.

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija