Jump to content

kako rasčistiti vlasništvo


anonimno

Preporučene objave

Poštovani, nasljedila sam svoga oca koji je bio vlasnik polovice jedne parcele i jedne od dviju kuća na toj parceli, druga polovica parcele i druga kuća pripadaju rodbini, i tako od davnina. Međutim, imovinski odnosi nad zemljištem i kućama (čije je točno šta) nisu pravno rasčišćeni, već eto, godinama egzistiraju usmenom predajom. Sada bi htjela prodati svoju kuću i svoj dio zemljišta i ne znam što mi je činiti. Molim pomoć. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prodati možete tek kada budete imali vlasnički i posjedovni list, ako to nije tako morate početi s ostavinskim raspravama. Sve to možete obaviti kod javnog bilježnika, no to neće ići od danas do sutra jer morate pokupiti sadašnje izvode iz gruntovnice i katastra, pa smrtovnice tih vlasnika i posjednika, skupiti sve nasljednike ili ako su mrtvi njihove nasljednike itd. Neznam koliko vas je na kraju u toj zbrci, ali biti će "veselo" pogotovo ako netko od "tečića" skuži da i on tu ima neki dio. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija