Jump to content

Prijevremena mirovina - mup


Narog Bura Ćirub

Preporučene objave

Postovanje , branitelj sam a ujedno i dragovoljac Domovinskog rata , poceo sam se informirati za svoja prava iz mirovinskog te vec sada navodno jos uvijek mogu ostvariti pravo na prijevremenu starosnu mirovinu. Imam 43 starosne godine od toga sa benificijom preko 33 godine mirovinskog ( u MUP-u 21 godinu ) . Kao sto sam prethodno naveo imam status branitelja - dragovoljca ( 1991 do 1995 god. ) da li imam pravo uvecanje mirovine za dragovoljca iz domovinskog rata 30 % , da li to ima utjecaja na prava iz mirovinskog osiguranja. Sto vi mislite o svemu tome , mozda me mozete uputiti na bolju adresu da sve to dobro provjerim i napravim kalkulaciju , hvala Vam unaprijed , Goran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprostite sto gnjavim , da li ja mogu birati za koju se zelim mirovinu opredjeliti a mislim na mirovinu po posebnom propisu ( Mup_u ) ili ona druga sa statusom hrvatskog branitelja - dragovoljca gdje je uvecanje vrijednosnog boda do 30 % , kao i da li sa prijevremenom mirovinom ostvarenom u MUP-u mogu u Hrvatskoj nastaviti povremeno raditi na ugovor o djelu ili radu a da mi se mirovina ne zamrzava ili ako ne mogu kod nas , da li se moze raditi u inozemstvu ? Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete "birati" .

 

Ako vam je namjera ići u prijevremenu mirovinu, a do sad ste radili u policiji, možete ići u mirovinu kao policijski službenik tj. policajac (ovisno o zvanju mirovina vam se obračunava po posebnom propisu),

Možete dalje dobivati mirovinu, i raditi na ugovor o djelu (ako posao koji mislite raditi ima obilježja ugovora o djelu).

 

Ne možete birati kao što ste napisali tj.izabrati mirovinu koju vi želite.

 

Prema ZOMO vi ne ispunjavate uvjete za odlazak u prijevremenu mirovinu.

 

A i da ispunjavate uvjet za odlazak u mirovinu prema ZOMO, sa 30% dodatka mirovina bi vam bila manja od policijske mirovine odnosno mirovine po posebnim propisima.

 

Možete raditi tj. sklopiti ugovor o djelu i dobivati mirovinu i plaću temeljem ugovora o djelu.

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija