Jump to content

ugostitelji naprijed, ostali stoj


mdusko

Preporučene objave

Imam doo koja se bavi uslužnom djelatnošću u uličnom lokalu. Radi se o poslu kojem treba 2-3 godine da se ukorijeni u kvartu i počne donositi profit.

Susjedni lokal, ugostiteljski navodno je dobio dozvolu za terasu i vlasnik mi lijepo kaže da će staviti stolove duž izloga mog lokala (s tim da neće ometati ulaz). Sve ovo s odmakom od nekih cca 120cm od zida jer da je dalje gradsko zemljište, koje je njemu grad iznajmio. Još je rekao da ima pravo na gotovo cijelu uličicu, jer nema drugog kafića. Vjerojatno će barem još jedan lokal tako (po meni) zagraditi. Zagraditi, jer naravno da će imati i suncobrane koji će zakloniti vizualni identitet mog lokala.

Nije mi jasno da se ugostitelj favorizira i stavlja u povoljniji položaj u odnosu na druge poduzetnike i obrtnike.

"Ti možeš zvati komunalce, ali za ono za što je grad izdao rješenje oni neće reagirati" rekao je.

Interesira me imam li ja pravo da moj posao, moj izlog bude nesmetano uočljiv kao i do sad i kome da se obratim. Jer sad, kako dolazi ljeto uz ovo zagrađivanje mogu odmah staviti ključ u bravu.

ima li neki propis iznad "Grada"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija