Jump to content

posjednik zemlje


kekezica

Preporučene objave

na vlasničkom listu iz suda upisan je moj otac, na katastru je ime susjeda koji sada pokreće uknjižbu na to zemljište koje on obrađuje već 50 godina.

Ja kao kčerka to nisam znala kad je bila ostavinska rasprava iza smrti moga oca.

Ovo vas pitam zato što navedeni tvrdi da je on dosljedni posijednik na toj zemlji, da je obrađuje i da se ja odreknem u njegovu korist.

Zanima me dali moj otac koji je jedini vlasnik, a poslije njega sam to ja , mogu izgubiti parnicu i što mi je činiti.

Napominjem da sam od strane njegovog odvjetnika bez svjedoka verbalno napadnuta, u smislu da će me to jako puno koštati, ja nemam novaca, i da je bolje da se odreknem u korist susjeda, putem nekakve izjave.

Tko je pravi vlasnik zemlje, osoba zavedena na katastaru ili osoba slijedom nasljeđivanja, moj otac,zapisano ostavinom od svoje majke na sudskim knjigama.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik zemlje je osoba upisana u gruntovnoj knjizi (vlasnički list).

susjed je znao ko je vlasnik zemlje i nemože zemlju steči dosjelošču.

susjed treba dokazati svoju tvrdnju o ustupanju zemlje (darovanju )

u slučaju da nađe svjedoke i dobije zemlju prijaviti poreznij dar na koji treba platiti porez.

pokreni ostavinsku raspravu (naknadno pronađena imovina ).

ako se odrekneš zemlje u njegovu korist

sigurno gubiš spor ,gubiš zemljiu i plaćaš trošak njegova odvjetnika.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Moguće je da je u katastru registrirani posjednik izvanknjižni vlasnik ,da je posjed stekao nasljeđivanjem i to neprekinutim nizom.Iz ekonomskih razloga nije se vršio prijenos vlasništva nakon kupoprodaje ili zamjene dijelova nekretnina i sada registrirani posjednik tužbom za utvrđenje uz određene dokaze traži od suda donošenje odluke o vlasništvu.

Na takovu tužbu upisani vlasnik ako ima pravni interes treba odmah dati odgovor na tužbu

i osporavati navode iz tužbe kako sud ne bi donio presudu zbog ogluhe.Pravno educirana osoba na temelju dokumentacije dati će Vam savjet što činiti u konkretnom slučaju kako bi izbjegli nepotrebne troškove .

Pozdrav!

uređeno: od ude
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru ,

moja prabaka je tu zemlju dobila agrarom , ne nasljednim rodoslovljem , te je istu upisala u sudske knjige na muške unuke , jedan od njih je moj otac.

to sam tek sada otkrila kada je susjed pokrenuo parnicu da mu se ustupi ta zemlja , koju on obrađuje , dosljednošču.

na ostavinskoj raspravi nismo znali moje sestre i ja o tome ništa , jer se tada nije ni gledalo o kojim se to česticama radi.

 

tu zemlju zaista obrađuje moj rođak , susjed , koji je sin jedne od kčeri moje prabake .

ali iz dokumenata prabaka je imovinu dala unucima a nije kčerima , što je isključivo u opruci i naglašeno.

na katastru je upisan otac moga susjeda , rođaka.

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija