Jump to content

Prava na roditeljsko skrbnistvo nad djetetom


fozyo

Preporučene objave

Prvo, pozdrav svima, novi sam ovdje.

Dosao sam zbog dolje opisanog problema, nadam se da ce netko pronac vremena i pokusat pomoc.

 

Vidim da ovdje postoje slicne teme i sticky teme koje cu tokom dana procitat sto vise moguce.

 

Mozda je naslov nespretno formuliran, al objasnit cu situaciju.

 

Frendica mi je upala u nevolje...

Bila je u vezi sa deckom nekoliko godina, trenutno je u drugom stanju.

 

Decko je agresivnijeg karaktera bio, a i ostao. Unatoc tome trpjela je sve to do nedavno dok ju je verbalno napao te je ona zavrsila u bolnici zbog soka i stresa.

Uglavnom dijete i ona su hvala Bogu dobro.

 

Ona je otisla od njega kod djeda i bake (roditelji imaju problema sa alkoholom).

Naravno da bi se stvar zakomplicirala, njezin bivsi joj prijeti oduzimanjem djeteta dok rodi.

Nada se kako ce se nakon poroda uspjet zaposlit, no naravno uvijek postoji strah od neuspjeha, da nece uspjet pronac posao.

 

Ona kao osoba je poprilicno stabilnog i odgovornog karaktera (no naletjela je na imbecila sto je prekasno shvatila, nazalost).

Imbecil je naravno rekao kako ce lagat o svom pristupu prema njoj, kako ju nije udario, jel ona moze zatrazit na sudu (il kad vec) testiranje na poligrafu ?

 

Zenska je sva u strahu i svaka korisna informacija bi itekako dobro dosla.

 

Mene sad interesira:

 

- kolke su mogucnosti da njezin bivsi uspije realizirat svoj naum, a na koja prava se ona moze pozivati ?

 

-koje mjere bi trebalo poduzeti ?

-dal se moze ostvarit zabrana pristupa njoj i djetetu dok se rodi ?

 

Hvala vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko je od to tvoje roditelja u stanju učiniti sljedeće:

1. ima bolji plan roditeljstva

2. može i želi omogućiti djetetu kvalitetniju zdravstvenu brigu

3. može i želi omogućiti djetetu kvalitetniji obrazovni plan

4. se zna brinuti za djetetove dnevne rutine

5. nikad ne ocrnjuje drugog roditelja i ne izražava svoju ljutnju prema drugom roditelju pred djetetom

6. se tijekom sudskog postupka, koji će vjerojatno uslijediti, ne bavi bivšim partnerom već djetetom

7. djetetove potrebe stavlja ispred svojih, te ne izjednačava svoje potrebe i osjećaje sa djetetovim

8. koristi nenasilne odgojne postupke i pokazuje dosljednost u odgoju

 

Ovo su neki od kriterija za određivanje koji je roditelj podobniji da mu se dijete povjeri na zajednički život. Za sada u našim centrima za socijalnu skrb i na sudovima, ne postoje jedinstveni kriteriji, ali se nadamo da bi se to od jeseni moglo promijeniti sa predstojećim izmjenama ObZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Frendica" mi je upala u nevolje...

 

Neka frendica mirno spava,

 

- to što ne radi je pozitivno, " jer će majka tako svo svoje slobodno vrijeme posvetiti djetetu."

- stambeni uvjeti, materijalno stanje i sl. je nevažno u određivanju sa kime će dijete živjeti,

bitno je dali majka želi " kvalitetno " skrbiti o djetetu.

- o imbecilu se ne morate baviti, niti ga morate ocrnjivati Vi, pardon, frendica,

to će učiniti CZSS.

 

Majka ja ipak "majka" i najbolji izbor za brigu o djetetu a tako će na žalost ostati i poslije jeseni .

uređeno: od mario-sb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Zdravo ekipa.

 

Nastao je opet jedan mali problemcic vezan uz istu osobu kao i na pocetku ove teme.

 

Citiram frendicu: "...uglavnom..došla mi je danas pošta da traži da ga duže viđa..traži petak,subotu i nedelju ..znači da tam spava svaki vikend..plus još u srijedu 3 sata..smatram da nemože tak malo dijete tam spavati još..jer je ipak vezani za mene..."

 

Lik hoce ovo gore citirano.

Jel moguce ikako da on to ne uspije realizirat ?

 

Hvala vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je, ali je pitanje je li za dijete dobro da u tom uzrastu npr. klinci uredno prespavaju kod baka/djedova/teti/stričeva kad roditelju/roditeljima zatreba, a kod oca bi to isto predstavljalo problem...

 

Dakle, ovisno o brizi koja se djetetu pruža za to vrijeme. Ako je problem to što je dijete vezano uz majku toliko da ga je nemoguće ili teško moguće odvojiti od nje nakratko, onda bi trebalo poraditi upravo na tome: i sa majkom (prvenstveno) i djetetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija