Jump to content

Pravo na OPSKRBNINU ? tko ima i sa koliko god. starosti?


Draganec

Preporučene objave

Kolega mi je navršio 55 god.života. Nazaposlen, vodi se na birou nekoliko god..Na sebi od vlasništva po njegovoj izjavi nema ništa.

Rata ima oko 200 i kusura dana provedenog na ratištu.

 

Da li možda " automatizmom" ima pravo na opskbrninu obzirom na god. starosti i kome da se javi. Kojom papirologijom.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto ima preko 50 nemora biti bolestan,ako pod tim smatraš automatizam.......ali neide sve samo od sebe već se mora predati zahtjev.......jedni od glavnih uvjeta su preko 50 godina (ili bolest) preko 100 dana borbenog sektora i da nema prihoda niti neke veće nekretnine .....svaka županija ima ured za branitelje i tamo se predaju zahtjevi i saznaje šta sve treba podnijeti.........ovako kako si ti napisao trebao bi dobiti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
pošto ima preko 50 nemora biti bolestan,ako pod tim smatraš automatizam.......ali neide sve samo od sebe već se mora predati zahtjev.......jedni od glavnih uvjeta su preko 50 godina (ili bolest) preko 100 dana borbenog sektora i da nema prihoda niti neke veće nekretnine .....svaka županija ima ured za branitelje i tamo se predaju zahtjevi i saznaje šta sve treba podnijeti.........ovako kako si ti napisao trebao bi dobiti.....

 

Ajde imam i ja jedno pitanje

Tast mi dobiva opskrbninu več 2 godine (svake godine podnaša zahtjev), ima 52 godine i preko 100 dana borbenog sektora.

E sad je pitanje jer on ide preko ljeta u nadnice (zaradu) u duhan, a kako su ove godine uveli markice za nadničare i on ih dobiva.

Sad me zanima dal če to njemu utjecat na opskrbninu ( dal če biti umanjena ili je uopče neče imat pravo dobit) jer se on boji da če izgubit pravo na nju.

Znači on radi tijekom ljeta u nadnicama i to mjesečno zaradi oko 2000 kn (za što dobi naljepljene markice) a isto tolko i njegova supruga, što bi značilo da bi godišnje zaradili oko 12.000 kn, a bez markica ih nitko neče uzet da rade

Molim ako netko zna odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je taj prihod negdje registriran...npr.ako se taj prihod vidi iz potvrde porezne uprave mislim da će imati problema........opskrbnina ide na način da se uzme prihod cijele(prethodne) godine i podijeli sa 12 mjeseci i ako je taj prihod veći od opskrbnine gubi se pravo,ako je manji dobije se razlika za onoliko koliko je prihod manji od opskrbnine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je taj prihod negdje registriran...npr.ako se taj prihod vidi iz potvrde porezne uprave mislim da će imati problema........opskrbnina ide na način da se uzme prihod cijele(prethodne) godine i podijeli sa 12 mjeseci i ako je taj prihod veći od opskrbnine gubi se pravo,ako je manji dobije se razlika za onoliko koliko je prihod manji od opskrbnine

 

A jel se zbraja njegov prihod i njegove supruge zajedno ili ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija