Jump to content

žalba ili...


bubili1

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molim savjet u vezi slijedećeg problema: moj 18-godišnji nećak sjedio je sa svoja dva prijatelja u kafiću, a pritom je jednu nogu držao na tabureu.

Naišao je vlasnik kafića i rekao mu da skine nogu s taburea i pritom ga upitao da li i kod kuće tako sjedi.

Moj nećak je bez riječi skinuo nogu i odgovorio mu da on i doma tako sjedi, na što mu je ovaj lupio pljusku.

Dečko se osjećao povrijeđenim i zvao je policiju.

Napravljen je zapisnik, alkohol nije bio prisutan.

 

Jučer dolazi na kućnu adresu presuda od Prekršajnog suda u kojoj stoji da se zbog narušavanja javnog reda i mira kažnjavaju i vlasnik kafića i moj nećak.

U toj presudi također piše da je moj nećak vlasniku kafića rekao: "...ti prodaješ drogu djeci, p...ka ti materina", što uopće nije istina.

 

Ono što me zanima je što sad napraviti: žaliti se ili u stilu "sluga pokoran" platiti kaznu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija nije bila prisutna tom događaju, optužni prijedlog kojeg su sačinili se temelji na izjavama sudionika.

 

Policija vjeruje obojici, na temelju izjava obojice pišu kaznu, a na sudu je da odluči tko jest, a tko nije kriv.

 

Vi bezrezervno vjerujete svom nećaku, a da li se vama čini vjerojatno da će netko nekome tek tako odvaliti pljusku nakon što ga je bez riječi poslušao?

 

Tu očito ima nekakve krivnje i onoga koji je pljusku dobio, tako je shvatila policija, a tako će najvjerovatnije shvatiti i sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija nije bila prisutna tom događaju, optužni prijedlog kojeg su sačinili se temelji na izjavama sudionika.

 

Policija vjeruje obojici, na temelju izjava obojice pišu kaznu, a na sudu je da odluči tko jest, a tko nije kriv.

 

Vi bezrezervno vjerujete svom nećaku, a da li se vama čini vjerojatno da će netko nekome tek tako odvaliti pljusku nakon što ga je bez riječi poslušao?

 

Tu očito ima nekakve krivnje i onoga koji je pljusku dobio, tako je shvatila policija, a tako će najvjerovatnije shvatiti i sud.

 

Hvala na brzom odgovoru.

 

Ne pada mi na pamet bezrezervno vjerovati nećaku, ali poznajem vlasnika kafića (malo smo mjesto) i opće je poznato da je već više puta pokušavao "preodgajati" goste.

 

Ali što je, tu je. Pisamce od suda kaže da su krivi obojica, uplatnice za kaznu su također priložene...

 

Molim vas recite mi da li može tražiti manju kaznu s obzirom na tešku materijalnu situaciju u obitelji?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, moguće je smanjenje kazne do 2/3 do zakonskog minimuma, ali za to treba priložiti dokaze o toj teškoj materijalnoj situaciji.

 

O dokazima pročitajte brojne stare teme.

 

Sud ima ovlast presuditi i zatvorsku kaznu u uvjetnom obliku, a tada ova uvjetna zatvorska isključuje plaćanje novčane kazne osim troškova prekršajnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, moguće je smanjenje kazne do 2/3 do zakonskog minimuma, ali za to treba priložiti dokaze o toj teškoj materijalnoj situaciji.

 

O dokazima pročitajte brojne stare teme.

 

Sud ima ovlast presuditi i zatvorsku kaznu u uvjetnom obliku, a tada ova uvjetna zatvorska isključuje plaćanje novčane kazne osim troškova prekršajnog postupka.

 

Sve jasno. Svaka škola se plaća, pa tako i ova. Nadam se da će dečko naučiti da pravo i pravda ne idu uvijek ruku pod ruku i da se od nekih stvari (i osoba) bolje držati što dalje.

 

Hvala na savjetima i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija