Jump to content

Stjecanje nekretnine u vlasništvu jedinice lokalne samouprave na temelju dosjelosti?


Belics

Preporučene objave

Da li na temelju dosjelosti mogu zatražiti vlasništvo nad livadom koja je u vlasništvu Grada, koju roditelji i ja održavamo od 1978. godine (dakle 34 godine), a za to vrijeme Grad nije jedanput niti pokosio travu, odnosno potpuno je zapustio nekretninu, iako smo sve to vrijeme bili svjesni da je parcela u vlasništvu Grada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ako ste imali neko rješenje o pravu korištenja ,tada po novom ZOV-u dio iz rješenja pretvorbom je postalo Vaše vlasništvo ,a ako niste tada ste uzurpirali gradsko zemljište i ne možete ga steći dosjelošću.

Samim tim što tu livadu kosite ne stičete nikakva prava .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru.

 

Nisam imao nikakvo rješenje, nego je problem što Grad ne želi održavati to zemljište, pa smo morali mi, jer je pored dvorišta i svakakva bi se gamad nakotila na tom zemljištu da nismo održavali.

 

Dakle, održavanjem sam uzurpirao tuđe zemljište? I komunalni redar mi je prigovorio što nisam njihovu pokošenu travu odnio sebi kući. A nisam niti dužan održavati tuđe zemljište. Samo, kako natjerati Grad na održavanje? Nas kažnjavaju ako zapustimo svoje, a oni svoje ne održavaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija