Jump to content

Rok plaćanja kazne!?


Jasminasud

Preporučene objave

Poštovani, molim za pomoć.

Suprug je prije nekoliko mjeseci primio presudu od strane Prekršajnog suda u kojoj je oglašen krivim i izrečena mu je novčana kazna i troškovi postupka. Presuda je, koliko su mi rekli u Sudu, pravomoćna.

Prekršaj ne poriče, svjestan je svoje odgovornosti, međutim u presudi nije naveden rok za plaćanje kazne.

Molim da mi odgovorite, koliki je rok za plaćanje kazne, ako u presudi nije naveden.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još uvjek sam mišljenja da su ovdje povrijeđene odredbe materijalnog prekršajnog prava, jer bi u presudi trebao pisati rok za plaćanje kazne.

Malo sam googl-ala, pa sam pronašla da u čl. 33. st. 10,Prekršajnog zakona piše:

"Rok za plaćanje novčane kazne određuje sud u samoj presudi vodeći računa o visini novčane kazne. Rok ne može biti kraći od osam dana ni dulji od tri mjeseca, a u opravdanim slučajevima (ovisno o visini novčane kazne i imovinskim prilikama okrivljenika) sud može odrediti obročnu otplatu novčane kazne u vremenu do šest mjeseci, osim ako propisom o prekršaju za to nije određen dulji rok.", jedino "Ako se radi o okrivljeniku iz članka 136. stavka 1. ovoga Zakona".... (što on nije)...., "rok plaćanja izrečene novčane kazne se može odrediti odmah."

Osim toga sudac ga je pitao na samoj raspravi, odriče li se prava žalbe, na što se on uistinu odrekao prava na žalbu, jer se uistinu smatrao kriviim i bio je siguran da žalbu neće ulagati.

 

Molim da mi pojasnite, postoje li neki izvanredni pravni lijekovi za pobijanje presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija