Jump to content

jamac, zapljena svih primanja.


novinar

Preporučene objave

Molila bih pomoć, jer mi je zaista dosta hitno.

 

Priča ide ovako.

 

Pristala sam biti jamac. Glavni dužnik ne plaća kredit, iako je zaposlen. Meni je sjela njegova otplata duga, ali tako da su mi zapljenjena cjelokupna primanja, ne dobijem ništa van, ni lipe. Glavni dužnik mi se ne javlja očito nema želju da isplati kredit.

Još veća tragedija je što je moj kredit sjeo mome jamcu, jer budući da nemam sredstava ne mogu ga plaćati, također ni režije, još malo pa će mi sve iskopčati.

 

Odakle početi?

trebam li prvo otplatiti njegov cjelokupni kredit, i tko će meni nadoknaditi sve nastale troškove ovrha i drugih troškova (iskopčane režije, telefon, moje kamate po tekućem...) zbog zapljene cjelokupnih primanja.

Koliko mi se čini da gl. dužnik dobiva plaću na ruke iako je prijavljen da radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavni problem je u tome što su ljudi neinformirani, novac u opticaj ulazi samo kao kredit, a novac za otplatu kamate nije ušao u opticaj skupa sa glavnicom kredita, drugim riječima - krediti su tehnički neotplativi, to je srž cijele priče.

 

Kada bi ljudi to shvaćali sigurno ne bi pristali na to da budu jamci drugima. Ako nekome treba jamac očito je da banka ne vjeruje da bi on sam mogao vratiti taj kredit, samim time traže žrtvu - a to si bila ti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavni problem je u tome što Hrvatska nije pravna država!!! Da imamo pravnu državu banka bi ponajprije trebala iscrpiti sve mogučnosti da onaj ko je podigao kredit njega i otplati. Tek nakon svih neuspjelih pokušaja i naravno ovrhe, banka bi se trebala okrenuti jamcu. Nikad prije!!! Opticaj novca za otplatu kamata je potpuno druga prića.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

bila sam u banci,

uglavnom njegov kredit je otkazan u cijelosti, prisilna naplata, sav njegov dug je presao na mene. Ne znam kako je vjerovnik izbjegao placanje kredita, buduci da ima primanja i zasticeni racun sa kojeg redovno dize novce, a meni je sve sjelo na primanja do zadnje lipe. U banci su mi rekli da ne mogu vratiti njegov dug na njega, ja sve moram otplatiti.

 

Pa me sada zanima, buduci da je njegov preostali dio duga sjeo na mene, mogu li ga odmah tuziti, dok ne otplatim dug, koliko iznosi zatezna kamata i koliko se ceka na parnicu, dug je oko 30 000 kn.

 

Njemu su sve rezije placene, a meni skoro sve iskopcano. Zanima me da li mogu naplatiti sve nastale financijske troskove - npr. kamate po mojem minusu na tekucem koje se gomilaju zbog zapljene primanja, ukopcavanje rezija, finine naknade koje placam svom jamcu jer on sada otplacuje moj kredit.... jer mene vjerovnikov dug od 30 000 kn kosta vec sada najmanje 2 000 kn vise a svaki dan je sve veci...

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija