Jump to content

gradnja kuće-elektra


ewa

Preporučene objave

Poštovani,

imam problem i prije nego počinjemo sa gradnjom obiteljske kuće

naime,radi se o stupu nosaču vodova električne struje srednjeg napona(dakle ne radi se o običnoj banderi nego o tzv spojki visokonaponskog dalekovoda) koji stoji posred čestice na kojoj želimo graditi obiteljsku kuću

na toj čestici već postoji obiteljska kuća u kojoj sada živimo i razmišljamo o proširenju tj podizanju kata i adaptaciji postojećeg objekta

međutim,dotični stup tj vodovi nas onemogućuju u tome

pitali smo u našoj lokalnoj elektri i saznali kako vodovi moraju biti udaljeni najmanje 4 metra od objekta da bismo dobili dozvolu za gradnju

tu napominjem da niti sada ti vodovi nisu udaljeni 4 metra,štoviše na nekim mjestima skoro da dotiću krov

kako je elektrifikacija u našem mjestu provedena prije 50-tak godina,nitko nas nije pitao u ono vrijeme za dozvolu za postavljanje takvog stupa

napominjem da smo doznali u općini da ti stupovi(ima ih više,a jedan je na našoj čestici)uopće nisu uvedeni u katastar

na upit kako riješiti ovu situaciju u elektri smo prvo dobili odgovor da se tu ništa nemože a kad smo inzistirali da se nešto učini onda nam je rečeno da je to možda moguće ali će nas puno koštati(nije izrečena nikakva konkretna cijena-da se čovijek zapita,hmmm)

molim Vas da me posavjetujete kako dalje postupiti jer mislim da nije logično da nas elektra prisiljava da plačamo izmicanje njihovih stupova koji ometaju naš posijed a pri tome nisu ni postavljeni u skladu sa postojećim zakonom(4m od objekta),niti su uvedeni u katastar,niti smo mi dali privolu za postavljanje takvog stupa na naše zemljište

unaprijed zahvaljujem

ewa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ewa jesi šta saznala po tom pitanju. jsa isto imam sličan problem, naime nakon novog detalnog prostornog plana dio zemljišta preko kojeg prolazi 110 kV mrcina od dalekovoda je potpala pod gređevinsku zonu. mislim da je zaštitni pojas 12m od osi.tako da mi pojede dosta parcele, a i nagrđuje inače idealnu parcelu za građenje.Čuo sam da su u nekim slučajevima ljudi uspjeli izgurati izmicanje al niskonaponskih dalekovoda, a neki da su tužbom uspjeli dobiti nakndu za prolaz dalekovoda. prvi put čujem da vlasnik parcele mora plaćati izmicanje...ima li neki pravnik koji je možda upućen u takve slučajeve da nam pomogne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija