Jump to content

dokumenti zaa legalizaciju objekata


neumorna 5

Preporučene objave

Molim Vas ako mi tko može pomoći.Naime zagubila sam građevinsku dozvolu za kuću.Da li mogu negdje izvaditi kopiju.Da li trebam uporabnu dozvolu,ako je kuća sagrađena 1993.godine.Unaprijed zahvaljujem

 

kopiju građevinske uzmete u gradskom ili županijskom urbanizmu ili potražite u državnom arhivu svojeg grada, tako sam ja napravio, za rješenje o uvjetima građenja iz 1984. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas ako mi tko može pomoći.Naime zagubila sam građevinsku dozvolu za kuću.Da li mogu negdje izvaditi kopiju.Da li trebam uporabnu dozvolu,ako je kuća sagrađena 1993.godine.Unaprijed zahvaljujem

 

Kao što je već navedeno, za kopiju građevinske dozvole obratite se područnom uredu za prostorno uređenje i graditeljstvo u vašem mjestu.

Što se tiče uporabne dozvole ona nije potrebna za objekte građene od 1991 do 2007 godine već se za iste, Prema odredbi članka 333. stavka 1. ZPUG-a, za građevinu izgrađenu na temelju građevinske dozvole izdane od 20. lipnja 1991. godine do dana stupanja na snagu toga Zakona, dakle, do 1. listopada 2007. godine, umjesto uporabne dozvole nadležno upravno tijelo na zahtjev investitora odnosno vlasnika građevine izdaje uvjerenje za uporabu kojim se utvrđuje da je građevina izgrađena u skladu s građevinskom dozvolom u pogledu vanjskih gabarita i namjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija