Jump to content

Stručno osposobljavanje + alimentacija?


nwachi

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam jedno vrlo jednostavno pitanje. A odgovor je dati vjerujem malo teže...

 

Imam 18 godina, roditelji su mi rastavljeni, od oca primam alimentaciju (pošto živim s majkom). Majka mi je izravno dala do znanja da moram naći stan te bih se koristio pravom uzdržavanja za 1 godinu nakon punoljetnosti.

 

Također, namjeravao sam produžiti uzdržavanje nastavkom školovanja (4. godina vanredno + fakultet vanredno) jer u zakonu stoji da imam pravo na uzdržavanja dokle god ispunjavam svoje obveze prema školovanju redovito.

 

Sad me zanima pošto jedna firma nudi zapošljavanje kroz ono novo stručno usavršavanje koje je Vlada donjela (ako se ne varam samo 1 godinu). Dali bi mi u slučaju da prihvatim takav "posao" prestalo važiti uzdržavanje (svakako bih nastavio školovanje jednako uz taj "posao").

 

I također, dali mi rad preko studentskog servisa utječe na uzdržavanje?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ste u prvoj koncepciji previdjeli da je dijete koje ima prihode dužno sudjelovati u svom uzdržavanju (čl.211) unatoč pravu da bude uzdržavano. Smanjeni iznos u tom slučaju može biti i manji od -50% minimalnog iznosa.

Godina uzdržavanja nakon završenog školovanja je ostvarivo pravo ukoliko se netko kroz to vrijeme ne može zaposliti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija