Jump to content

Neoznačena rupa na cesti


zvrk_bravo

Preporučene objave

Pozdrav,

Potražio sam slične teme, međutim nisam našao odgovarajući odgovor.

Zanima me koja je točno procedura u slučaju naleta na neoznačenu rupu na cesti, te se pritom ošteti automobil?

 

Pretpostavljam da se pozove prometna policija da obavi očevid na licu mjesta.

Dali policija podnosi prijavu protiv ZG Cesta, ili moram ja?

 

Pretpostavljam da moram otići u osiguranje od ZG Cesta i prijaviti štetu koju će oni procijeniti.

 

Dali netko zna koliko vremenski traje sva ta procedura oko potraživanja naplate štete?

 

Pitam zato jer sam do sada već nekoliko puta udario neoznačenu rupu na cesti i popravljao auto o vlastitom trošku jer sam uvijek bio u žurbi i nisam si mogao "priuštiti" čekanje prometne policije, ali mi je sada "prekipjelo" i želim znati kako pravilno postupiti kada (ako) mi se to idući put dogodi.

 

A obzirom na količinu neoznačenih rupa po Zagrebu, čisto sumnjam da mi se to neće dogoditi u idućih par godina.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem postojećih propisa, tvrtke ili poduzeća koja su zadužena za održavanje lokalnih, županijskih i ostalih cesta preuzimaju odgovornost za oštećenja nastala na automobilima zbog lošeg stanja kolnika ili udarnih rupa. Nemali je broj slučajeva gdje su vlasnici vozila tražili nadoknadu štete od tvrtki koje održavaju ceste. U sudskom procesu se utvrđuje nadoknada za nastalu štetu. Međutim, prije toga, nakon što se utvrdi šteta nastala krivnjom onog tko održava ceste, ide se na nagodbu koje u pravilu tvrtke prihvaćaju i isplaćuju. U protivnom ide se u sudski proces.

Obavezno osiguranje od automobilske odgovornosti ne pokriva štete nastale prilikom naleta vozila na rupu na kolniku. Jedini spas je u punom kasko osiguranju koje vlasnicima vozila jamči novčanu obeštećenje nastalo naletom vozila na rupu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija