Jump to content

JAKOOOO hitno


annemarie

Preporučene objave

Molim hitan odgovor.Dobila sam prijedlog za ovrhu zbog kazne za parkiranje od 100 kn.Naime 2010. g sam navodno dobila kaznu za parking koji nisam našla na automobilu. Vjerujem da sam dobila jer se znam nakratko zadržati bez kupljene karte.Vjerojatno je to glavni izgovor svakome,ali je bilo doista tako.U toku dvije god nisam dobila nijednu opomenu za nepodmirenu kaznu,nego samo ovaj prijedlog za ovrhu.Naime,ne živim na adresi na kojoj sam prijavljena.Zanima me zašto te opomene ne pošalju preporučeno,da budu sigurni u primitak iste?Ostala pošta mi se prosljeđuje na ovu adresu na koju sam uostalom i dobila ovršni prijedlog.Da li imam pravo na žalbu?I kako da napišem žalbu.Molim vas hitan odgovor da na vrijeme mogu napisati žalbu. Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jedno pitanje....Da li žalba ima smisla?Kako da dokažem da nisam našla kaznu niti opomenu za nju?Da li cu oni opomenu za tih 100 kn trebali poslati preporučeno?Nisam u mogućnosti si stvarati dodatne toškove.Dobila sam savjet da platim kaznu,odvj.trošak,trošak javnog bilj.....to iznosi 550 kn.Znači polovicu od tražene naknade.Pokušala sam kontaktirati nekog u Udruzi za zaštitu potrošača,ali rade samo triput tj. i zbog posla ne stignem to obaviti u roku za podnošenje žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je tužena nema šta dokazivati .

tužitelj treba dokazati da je račun dobila .

ali treba znati ubjediti suca da si u pravu.

 

Zakon o zaštiti potrošača (prouči ga )

Članak 12.

(5) Izdavanje opomene radi naplate dospjelih novčanih potraživanja nije dozvoljeno naplaćivati.

 

Zakon o obveznim odnosima (ima puno interesantnog pa ga prouči)

Obvezno sklapanje i obvezni sadržaj ugovora

Članak 248.

 

(2) Odredbe propisa kojima se, djelomično ili u cijelosti, određuje sadržaj ugovora sastavni su dijelovi tih ugovora te ih upotpunjuju ili stupaju na mjesto ugovornih odredbi koje nisu u skladu s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija