Jump to content

ugriz psa u dvorištu


mikileti

Preporučene objave

ovako djeca su sama ušla u ograđeno dvorište(zaključano), nas nije bilo kod kuće samo baka i djed(na sudu tvrde da su me pitali dali mogu paziti dijete te sam rekao da nema problema što je notorna laž), inače ta djeca su redovito (svakodnevno) dolazile k nama na igru sa mojom kćeri imam psa zlatnog retrivera,naime to dijete od 5 godina sa svojom sestrom započela igru time da su je zezali sa keksom i po njihovoj izjavi djevojčica je čučnula i pozvala psa nudeći mu keks no kad je pas dotrčao ona si je stavila keks u zube te ju je pas ozljedio (ugrizao) po licu. sad me zanima postoji li moja ikakva odgovornost s obirom da su roditelji ti koji nisu pazili na svoje dijete(malodobno) te sama oštećenica koja je izazvala psa

zanima me što bi sud mogao odlučiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam iz priče djece koja su bila kod kuće(moja kćer i njezina prijateljica te sestra ozljeđene koja mi je nakon povratka kući i ispričala što se točno dogodilo) a uz to vidjela ih je i susjeda kada su djeca dolazila a inače roditelji te djece iako su djeca bila skoro svaki dan kod nas nisu nikada sa nama uopće pričali a kamoli da su došli pitati dali ih ja mogu paziti, a i ja sam tog jutra i bio doma i ostavio dijete baki prije tog nemilog događaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni samo nije jasno kako netko može biti kriv samo zato što ima psa mislim da bi to u zakonu trebalo napisati da su svi vlasnici odgovorni ako pas nekoga ozljedi, da je moj pas bio vani na ulici ja bih se smatrao odgovornim ali ovako kada sam ja poduzeo sve da do toga ne dođe(ograda, zaključano oznaka za psa) ja bi volio da mi netko kaže gdje je moja greška

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pas se prema sudskoj praksi smatra opasnom stvari, a za opasnu stvar odgovara njezin vlasnik prema načelima objektivne odgovornosti. Nažalost, tako je.

 

Vi ćete sa svim ovim okolnostima koje ćete naravno navesti, tražiti smanjenje odgovornosti, no teško da ćete se osloboditi iste.

 

Ono što ja vidim kao potencijalnu odgovornost-djeca nemaju što sama bez nadzora odraslih raditi sa psom, kakva god on beba bio. To je nama teško za prihvatiti jer se sigurno međusobno obožavaju, ali vjerujem da će to biti problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija