Jump to content

molim pomozite


očajnazd

Preporučene objave

...nasljednica sam obiteljske kuće nakon smrti oca.nakon rastave braka sam se vratila u obiteljsku kuću sa dva maloljetna sina.jedan od trojice braće me je tužio za smetanje posjeda,a on je dobio stan od ministarstva branitelja a već tad je imao nasljedevinu očeve kuće u kojoj i ja imam pravo.sud je presudio u njegovu korist i traži da se iselim.pa me zanima dali on može dobiti stan kad već na sebi ima nasljeđevinu i dali mene on nakon te sudske odluke može izbaciti? Što je meni sad raditi da bi dobila svoj dio nasljedstva i ostala u toj kući?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,pretpostavljam da ste na temelju rjesenja o nasljedjivanju upisana u zemljisnim knjigama kao jedna od suvlasnica.Medjutim,ocigledno da je brat bio u samostalnom posjedu kuce,a kako sud po pitanju smetanja posjeda neraspravlja o pravu vlasnistva,vec o zadnjem mirnom stanju posjeda,usvojio je tuzbeni zahtjev vaseg brata te vama nalozio da prestanete sa daljnim smetanjem,u prevodu da napustite kucu..Bratu ponudite sklapanje ugovora o najmu vaseg suvlasnickog dijela,ako odbije tuzite ga i trazite najam za proteklo vrijeme,ne duze od 5 godina.

Druga stvar,vi kao suvlasnica mozete pokrenuti postupak razvrgnuca suvlasnicke zajednice,sto nezastarijeva.O razvrgnucu mozete puno pronaci na forumu,pa pretrazite pod pojmom"razvrgnuce suvlasnistva".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovakvo bratovo ponašanje zaslužuje da budete podli .

obavjestite brata da bi mogli ministarstvu branitelja prijaviti da je dobio stan a imao je u posjedu kuću.

Ministarstvo branitelja će pokrenuti postupak oduzimanja stana .

kad je podnio zahtjev za stambeno zbrinjavanje

naveo je da nema useljivu nekretninu u vlasništvu ,da je podstanar.

lagao je i gubi pravo na stan.

umjesto da pomogne sestrion sestru tjera na ulicu iz nekretnine koja je i njena.

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) bratu ponudite sklapanje ugovora o najmu djela kuće u vašem vlasništvu .

ako odbije primiti pismena ili odbije otpisati ugovor i plaćati najam za dio kuće koji nije njegov a koristi ga ,tražite najamninu za zadnjih 5 godina, uvečano za zakonske kamate.

 

ili tražite da vam nadoknadi dio stanarine koju plaćate

sklopite ugovor o najmu stana i čuvajte uplatnice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija