Jump to content

Promjena zakona


help_

Preporučene objave

To će još uvijek biti kazneno djelo...

 

Neovlašteno posjedovanje, proizvodnja i trgovanje drogama i tvarima zabranjenim u športu

Članak 190.

(1) Tko neovlašteno posjeduje tvari koje su propisom proglašene drogom ili tvarima zabranjenim u športu,

kaznit će se kaznom zatvora do šest mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Ne

 

ali moguce je podnjeti zahtjev za brisanje iz pravosudne evidencije nakon sto protekne rok za rehabilitaciju, u evidenciji MUP-a mislim da kaznena prijava ostaje trajno

 

Hvala. A dali u slučaju kada zatražim brisanje iz pravosudne evidencije prestaje i ono mrko gledanje na granici :) Ako nije problem molim da mi kažete postupak tok brisanja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To će još uvijek biti kazneno djelo...

 

Neovlašteno posjedovanje, proizvodnja i trgovanje drogama i tvarima zabranjenim u športu

Članak 190.

(1) Tko neovlašteno posjeduje tvari koje su propisom proglašene drogom ili tvarima zabranjenim u športu,

kaznit će se kaznom zatvora do šest mjeseci.

 

Želiš reći da bez obzira na donošenje novog zakona (Kazneni zakon iz kojega je izbačeno posjedovanje droge za osobne potrebe) i daljeostaje kazneno djelo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. A dali u slučaju kada zatražim brisanje iz pravosudne evidencije prestaje i ono mrko gledanje na granici

Sve dok odredbe zakona koji reguliraju poslove policije određuju da evidencije o događajima policija čuva TRAJNO, bit će i mrkih pogleda na granici.

 

Prije će se pobrisati te granice nego ta evidencija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ne.

 

Svaka kaznena prijava protiv tebe stoji u MUP-ovoj evidenciji, cak i ona koja nije rezultirala sudskim postupkom i presudom.

Poznati su mi mrki pogledi i detaljni pregledi na granici zbog kaznene prijave za posjed manje kolicine trave, od koje prijave je DO odustalo pred vise od 10 godina kao beznacajno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je najgore...rezultirala je sudskom presudom, a nakon njene pravomoćnosti došla je i prekršajna :D te je podnjeta žalba protiv iste jer je kaznena več bila pravomoćna(rok uvjetne je završen). Iako znam da se zakoni ne provode retroaktivno, zanima me dali se da poduzeti nešto po tom pitanju. Kako kažete jedina stvar je zaatražiti brisanje iz pravosudne evidencije? Molim Vas da mi objasnite što bi to značilo za mene?

Puno puno hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija