Jump to content

Oružani prepad u drzavnoj tvrtki - pravo na odštetu


MirkoZg

Preporučene objave

Poštovani,

 

na radnom mjestu dogodio mi se oružani prepad (razbojništvo). Nemam fizičkih ozljeda, samo psihičkih. Tvrtka je u državnom vlasništvu, ugovor je na neodređeno, trenutno sam na bolovanju. Osiguran sam preko tvrtke, čuo sam da u tim slučajevima tvrtka ne daje odštetu, osim ako sam ne predaš zahtjev Croatia osiguranju. Obrasci za bolovanje s liječničkim nalazima su ispunjeni i predani HZZO-u. Osoba iz tvrtke mi je dala kontakt odvjetnika za takve slučajeve, međutim taj kontakt je dobila od osobe iz sindikata. Brine me da li su u pitanju još nečiji interesi. Ako predam zahtjev za odštetu osiguranju, imam li pravo tužiti tvrtku poslije toga?

Možete li mi dati savjet u vezi procedure oko odštete?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da ćete uopće dobiti bilo kakvu novčanu odštetu, naime izgleda da je priznata oljeda na radu i s time u vezi neko vrijeme i 100% nadoknada plaće za vrijeme bolovanja odnosno dok ono traje. Ukoliko Državni inspektorat nije utvrdio nekakve nepravilnosti kod poslodavca vezano uz osiguravanje nekakvih uvjeta rada teško će biti s tim zahtjevom.

 

Koliko mi je poznato ovo osiguranje preko Croatia osiguranja moguće je realizirati samo ukoliko je u bilo kojem obliku nastupila invalidnost, a ovdje ne vjerujem da će biti o tome govora.

 

Sama eventualna nadoknada štete od poslodavca je vrlo upitna bez obzira na objektivnu odgovornost u slučaju ozljeda na radu jer s obzirom na okolnosti slučaja ovdje se radi o nečem drugom.

 

Vjerujem da bi prije ovdje uspio protiv počinitelja nego protiv poslodavca, no to je samo moje mišljenje koje možete, ali i naravano ne morate prihvatit.

 

U svakom slučaju preporučam konzultacije s odvjetnikom po Vašem izboru, a to ne mora biti nužno ovaj koji pobuđuje nekakve sumnje u nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da ćete uopće dobiti bilo kakvu novčanu odštetu, naime izgleda da je priznata oljeda na radu i s time u vezi neko vrijeme i 100% nadoknada plaće za vrijeme bolovanja odnosno dok ono traje. Ukoliko Državni inspektorat nije utvrdio nekakve nepravilnosti kod poslodavca vezano uz osiguravanje nekakvih uvjeta rada teško će biti s tim zahtjevom.

 

Koliko mi je poznato ovo osiguranje preko Croatia osiguranja moguće je realizirati samo ukoliko je u bilo kojem obliku nastupila invalidnost, a ovdje ne vjerujem da će biti o tome govora.

 

Radnici u mojoj tvrtki su osigurani 24 sata, te u slucaju oruzanog prepada na radnom mjestu, svi do sada su izvukli neku odštetu, neki veću, neki manju, a naravno cilj je što veću. Rizik od pljacke na takvom radnom mjestu je jako velik. Jedino me buni ta procedura, jer nikad do sada nisam imao nikakav doticaj sa suđenjima i odvjetnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija