Jump to content

Ovrha, bez dostavljenog rješenja, i zakonitost kamate


MioZg

Preporučene objave

Poštovani forumaši molio bih pomoć!!!

 

Dakle, u ožujku 2008. godine ostao sam bez posla i u Zagrebačkoj banci sam imao minus od -3236.00 kuna. Nakon šest mjeseci sam uspio nać neki bauštel u sloveniji i tamo se privremeno preselio. Zg Banka me nije niti na koji naćin kotaktirala o hitnoj potrebi vračanja duga. Povremeno sam boravio u RH gdje imam mjesto i prijavljeno prebivalište. Sa svojim ukučanima sam bio cijelo vrijeme u telefonskom kontaktu. Naime ni u Sloveniji nemam posao tvrtka se zatvorila i formalno sam se vratio u RH. Prošli tjedan išao sam sa suprugom u njezinu Banku Erste gdje i ja imam punomoć i tu su mi potvrdili da su svi moji računi blokirani jer je na snazi sudska zabrana.

 

Saznao sam u Fini da se radi o ovrsi koje je pokrenula zagrebačka banka u lipnju 2008. godine i da je visina tražbine 16,900kn.

 

Što da radim, novca nemam, posao nemam, rješenje o ovrsi nisam dobio, niti ja niti moja žena. Niti je poštar donio!!!

 

Kao što sam ranije rekao minus mi je bio 3236.00 kuna, dali je zakonski da kamata naraste na skoro 17,000 kuna. ??????

 

Postoji li mogučnost zastare???

 

Molim Vas pomoć!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite u Finu, vidite tko je donio rješenje o ovrsi i pod kojim brojem se vodi. Nakon toga odete kod jb/suda koji je donio rješenje i izvršite izvid spisa. Vjerovatno su vam slali doma rješenje,vas nije bilo, vi niste podignuli pismeno na pošti nakon što je poštar ostavio obavijest, vratilo se sa s naznakom "obaviješten, nije preuzeo", stavili su na oglasnu ploču, 8 dana kasnije smatra se dostavljenim, postalo je pravomoćno i sjeli su vam na račun.

Ako nije provedena uredna dostava imate pravo na žalbu zbog nezakonite ovrhe, ako je ovako kako sam naveo morate sve platiti! Izvidite spis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija