Jump to content

podjela borbeni vs neborbeni


hasko

Preporučene objave

Pozdrav.Svi mi znamo što i ko su bili izviđači i što su ti dečki radili.

E sada,na jednom terenu od cca 50 dana dečki koji su nam nosili hranu u rovove,tj donijeli bi do prvog rova,bacili i zbisali natrag u sigurnost,pa smo mi sami sebi morali donositi u rov,prošetavati se po liniji i usput braniti crtu(zadarsko zaleđe,početak 1993),e te dečke su nazivali IZVIĐAČIMA,pljuc.

Pa me zanima,da li je to borbeni ili neborbeni sektor,jer su u gostionicama bili jako borbeni.

Pozdrav svim registriranim i neregistriranim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.Svi mi znamo što i ko su bili izviđači i što su ti dečki radili.

E sada,na jednom terenu od cca 50 dana dečki koji su nam nosili hranu u rovove,tj donijeli bi do prvog rova,bacili i zbisali natrag u sigurnost,pa smo mi sami sebi morali donositi u rov,prošetavati se po liniji i usput braniti crtu(zadarsko zaleđe,početak 1993),e te dečke su nazivali IZVIĐAČIMA,pljuc.

Pa me zanima,da li je to borbeni ili neborbeni sektor,jer su u gostionicama bili jako borbeni.

Pozdrav svim registriranim i neregistriranim.

Ja imam drukčije iskustvo sa izviđačima. U mojoj brigadi ti dečki su imali vrlo teške i opasne zadatke. Od višednevnih ulazaka i izviđanja u neprijateljskoj teritoriji, do diverzantskih akcija u zaleđa neprijatelju. Ja sam bio miner i pirotehničar i imao sam svakodnevnu dužnost obilaska terena cca 25 km. u dužini naših položaja, a u takozvanom pojasu ''ničije zemlje'', između naših i četničkih položaja. Svaki put je sa mnom išao izviđač koji me čuvao i da nije bilo tih ljudi ja bih tko zna kako završio. Oni su mi nekoliko puta spasili život. Mislim da i te kako spadaju u borbeni sektor !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zlatko-Grga,bez uvrijede,pročitaj pažljivo moju prvu rečenicu,pa zatim pročitaj pažljivo ostatak teksta pa češ doći do onoga što sam htjeo reći,a to je da su pozadince pokušavali več tada gurati među prave dečke i ratnike.Još jednom,bez uvrijede,ali pročitao si tekst i donio zaključak da ja pljujem po pripadnicima izviđačko-diverzantnih vodova,satnija,desetina,a da nisi promislio čemu sam se narugao.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ dewill, sve je u redu, nisam se niti uvrijedio niti sam nešto loše mislio o onom što si napisao. Svatko ima svoj doživljaj rata i mislim da je najbolje o tim stvarima i ne pisati.

 

Tvojoj obitelji i tebi želim Sretan Božić i novu 2013. godinu, kao i svim ostalim hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija