Jump to content

Pomozite


bb7777

Preporučene objave

Poštovanje,

trebao bih malu pomoć pri svome slučaju.

Radi se o dva razbojništva, počinjena nožem, zbog dugova napravljenih na kocki.

Bio sam na sudu, priznao krivnju, dobio 3 godine zatvora, žalio sam se ali je Vrhovni sud odbio žalbu jer sam tamo naveo da sam dogovorio sa državnim odvjetništvom 2,5 godina, a dobio 3, te je sada presuda pravomočna.

Da li je moguče tu više išta napraviti?

Naime, roditelji su spremni dignuti hipoteku da vratim taj dug koji je sud odredio, ali naravno da ga ja vračam. Istovremeno sam otišao u komunu na liječenje od ovisnosti, a spremam se za ulazak u brak jer je djevojka u međuvremenu zatrudnjela.

 

Ima kakvih prijedloga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete jedino pisati molbu za odgodu izvršenja kazne zatvora. (pogledajte u Zakonu u kaznenom postupku i pozovite se na neku od navedenih razloga kao i ove koje ste naveli). Morat ćete na izvršavanje kad-tad. Nakon trećine odrađene kazne možete tražiti prijevremeno puštanje na uvjetnu, ali realnije je da će vam odobriti tek nakon pola izdržane kazne. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste možda upoznati sa zakonom Europske Unije? Naime, nešto sam načuo da će se kazne smanjivati do pola zbog ona 4 kvadratna metra i pretrpanosti naših zatvora, a i da će se kazna moći mijenjati za komunu, a ne kao sada da se nakon 2/3 kazne tek može u komunu... Naime, ja sam već 2 mjeseca u komuni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete jedino pisati molbu za odgodu izvršenja kazne zatvora. (pogledajte u Zakonu u kaznenom postupku i pozovite se na neku od navedenih razloga kao i ove koje ste naveli). Morat ćete na izvršavanje kad-tad. Nakon trećine odrađene kazne možete tražiti prijevremeno puštanje na uvjetnu, ali realnije je da će vam odobriti tek nakon pola izdržane kazne. Sretno

 

Odgovor iz prakse, nakon usporedenih valjda nekoliko stotina uvjetnih otpusta...

 

Ono sto je u stvarnosti realno za ocekivati je otpust od 6 do max 7 mjeseci, i to pod uvjetom da na izdrzavanju radi, nebude stegovno tretiran i ima koliko toliko rjesen postpenalni prihvat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste možda upoznati sa zakonom Europske Unije? Naime, nešto sam načuo da će se kazne smanjivati do pola zbog ona 4 kvadratna metra i pretrpanosti naših zatvora, a i da će se kazna moći mijenjati za komunu, a ne kao sada da se nakon 2/3 kazne tek može u komunu... Naime, ja sam već 2 mjeseca u komuni...

 

Krivo si nacuo, takve price kolaju, poglavito medu zatvorskom populacijom, vec 20 godina. Nista se nece smanjivati, nece se izlaziti na pola kazne, nece doci papa i pomilovati nikoga (po kojem osnovu??)...to su zatvorski urbani mitovi...

 

Sto se tice odlaska u komunu umjesto zatvora, ne. To je trebalo rjesavati u toku postupka, sada je kasno...

Ali postoji druga mogucnost, nakon sto odsluzis pola kazne, budes primjeren zatvorenik u svakom pogledu (radis, koristis vikende, ne koristis supstitucijsku terapiju, imas podrsku obitelji...) postoji mogucnost da se ukljucis u projekt resocijalizacije i ostatak kazne sluzis u jednoj od kuca zajednice Susret, temeljem njihovog ugovora s vladom RH.

U tom slucaju ne izlazis na uvjetni otpust nego kaznu sluzis do kraja u komuni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zajednici susret sam, u cisti velikoj, ali sam zbog smrtnog slucaja dosao doma na 4 dana...

 

znaci nema mi pomoci?

 

tesko, buduci je presuda pravomocna..

 

ali znam da te u Susretu mogu pogurati, imaju dobre veze i kontakte s pravosudem pa to iskoristi maksimalno, ako ne za ovaj predmet, ukoliko imas jos neki oni tu mogu dosta toga ublaziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo za smajnenje kazne su mi tamo u zajednici govorili, kao zbog pretrpanosti zatvora da ce se smanjivati kazne jer ce morati biti 4 kvadrata po osobi, a to sad nije slucaj. Naravno da se nece smanjivati kazne ubojicama, silovateljima i sl.

 

bio sam na nekim sastancima u kaznionici gdje su dolazili decki iz susreta i njihovi kakoihveczovu sto se brinu o njima. Stekao sam dojam da nisu nesto upuceni u funkcioniranje zatvorskog sustava. Nema zakonske osnove da se ikome smanji kazna zbog prenapucenosti zatvora (ipak je sud presudio svoje i to treba ispostovati) ali ima osnove za tuzbu protiv RH i materijalno obestecenje (iznosi nisu neki veliki).

 

Moj ti je savjet da se sto prije javis na izdrzavanje kazne i odradis recimo 1.5 godinu u ustanovi tipa Glina, pa se izboris za premjestaj u poluotvorene uvjete ili boravak u komuni. Mislim da bi te iz zatvora slali u Susretovu kucu u Ivanovcu.

Cim prije to rjesis to ces prije moci ostaviti probleme iza sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 6 mjeseci izdržane kazne imaš pravo tražiti pomilovanje od predsjednika Republike, preko Ministarstva pravosuđa šalje se molba. Ako postoje velike olakotne okolnosti i imaš preporuke npr. komune, uprave zatvora i sl. može ti se odobriti raniji uvjetni otpust ili ublažavanje kazne što nije na odmet. Pokušaj i to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon 6 mjeseci izdržane kazne imaš pravo tražiti pomilovanje od predsjednika Republike, preko Ministarstva pravosuđa šalje se molba. Ako postoje velike olakotne okolnosti i imaš preporuke npr. komune, uprave zatvora i sl. može ti se odobriti raniji uvjetni otpust ili ublažavanje kazne što nije na odmet. Pokušaj i to.

 

Ja sam 8/2011 poslao molbu za pomilovanje, kasnije povremeno zvao i interesirao se u kojoj je fazi rjesavanja, i dan danas nisam dobio nikakav pisani odgovor, niti poznajem nekoga tko jest.

 

Sto se tice odlaska u komunu s izdrzavanja kazne, kriteriji su strogi, treba proci strogu selekciju. Moguce je tek nako pola izdrzane kazne, i ostatak kazne ne smije biti manji od 1 godine ni veci od 2 godine, a u praksi kada se steknu svi uvjeti ceka se jos najmanje 3-4 mjeseca na blagoslov ministarstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija