Jump to content

nadograđeni mali dio kuće molim pomoć!


palmica

Preporučene objave

Poštovani,molim pomoć ...Naime kupila sam kuću koja je ucrtana u katastru 38m2 a u biti ima nekih još 10m2 koji je nadograđen na taj dio....

međutim ja osim u katastru što je ucrtano onih 38m2 nemam nikakvih papira pa sam u državnom arhivu zatražila da mi pronađu građevinsku dozvolu ...e sad mene zanima šta ja trebam legalizirati u slučaju da se pronađe građ.dozv.? ili pak ne nađe? pritom mislim jel trebam i projektanta i geodeta ili samo projektanta? i dali je upis u katastar nužan odmah nakon ishodovanja rjršenja o legalnosti objekta izdan od strane urbanizma?? u dvorištu nema nikakvih dodatnih objekata samo me mućih tih 10m2 nadograđene kuće...

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Ako je kuća evidentirana u kopiji katastarskog plana ,trebate tražiti da Vam iz arhive

pokažu na temelju čega je kuća evidentirana i kada .Vaša kuća moguće je da je građena na temelju rješenja o pravu građenja .Ako je kuća građena prije 15.veljače 1968.tada se smatra da je legalna i nije potrebna legalizacija .

Ako je kuća građena poslije tog datuma tada treba podnijeti zahtjev za rješenje o izvedenom stanju .Najprije trebate u gruntovnici izvaditi vlasnički list , u katastru kopiju katastarskog plana ,te otići kod ovlaštenog arhitekte da Vam pripremi dokumentaciju uz zahtjev za dobivanje rješenja o izvedenom stanju .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam što ste mi odgovorili! Zaboravila sam napomenuti da kuća nije sagrađena prije 1968 to znam od susjeda ali imam problem da nitko ni nezna kada je točno građena zato sam predala zahtjev u državni arhiv tamo su me poslali iz gruntovnice.....sad čekam da mi jave...

Nisam shvatila za geodeta jel ga trebam ili ne? za projektanta(arhitekta) sam i mislila da moram....zahtjev za izvedeno stanje se predaje u urbanizmu? zajedno s kopijom katas.plana,vlas.listom i projektan.dokumentacijom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija