Jump to content

psihicki bolesnik i skrbnistvo


kiki 911

Preporučene objave

Prilikom rastave braka bivsa supruga me na koljenima molila da ne spominjem njezino ljecenje na zatvorenom odjelu psihijatrije i da ce se ubit ako joj uzmem djecu. Pristao sam uz uvjet da sa djecom ostane u kuci gdje smo zivjeli 12 godina.Stan je u kuci mojih roditelja ali saposebnim ulazom.Slozila se s time ali samo do rastave.Kod rasprave za alimentaciju trazila je 2000 kn jer joj toliko treba mjesecno za dvoje djece.Sudkinja ju je nekoliko puta pitala a sa koliko ce onda ona sudjelovat na sto je nekoliko puta odgovorila da ne razumije pitanje.Slozio sam se sa svime i potpisao si (smrtnu presudu).Kad smo izlazili iz suda bila je vesela ko da je osvojila jack pot obratila mi se sa podrugljivim smjeskom na licu i rekla sad ces krv pisat. Sto se ubrzo i ostvarilo.Nakon par tjedana kad sam doveo kcerku kuci napala ju je i htjela tuc uz izjavu da joj nikikva kurva nece radit frizuru i da ce joj iscupat svu kosu.Stao sam u obranu djeteta i dobio prijavu za nasilje u obitelji i 2000kn kaznu.(nitko nije htio slusat sta se dogodilo i kako,ni sudkinja ni policija).Ubrzo je stigla i cestitka iz porezne o dugovanju skoro pola milijuna kuna.obrtnik sam i za vrijeme braka sam puno radio na terenu a tadasnja supruga je vodila brigu o "djeci i financijama(90%toga radilo se na crno odnosno za cash).Cetiri godine prije rastave naglo je psihicki oboljela. Ljecila se prvo na zatvorenom pa na otvorenom odjelu a potom kuci. Tjedno je trebala oko 4000kn za "ljekove" i to je trajalo oko dvije godine mozda i vise.Nije mi bilo upitno i sve sam dao da joj bude bolje i nikad nisam provjeravao jer sam imao povjerenja.Nekad sam peresao preko ruba zakona ne sumnjajuci na njezine namjere.Vodio je sa sobom na nagovor ljecnika da promjeni malo okolinu. Odlazila je na duze nocne "setnje" da je smire.Godinu dana prije rastave na sam Bozic stigla je poruka na njezin mob."bok komad kad se vidimo".Izljubio sam djecu i otiso bez rijeci, godinu dana nije pitala gdje sam kako sam.cjelo to vrijeme za djecu su se brinuli moji starci sa djecom sam se cuo svakodnevno.Godinu dana nakon rastave odselila je kod svog oca i odvela djecu.Kcer(16g) vidam normalno i dolazi ko mene a sina(13g) vidio sa svega tri put. kad ga nazovem nas razgovor svodi se na tri rijeci ne,da i neznam.jednom prilikom njegova majka je izjavila (tel.)da ga samo uznemiravam i da ce me prijavit.Dobro ga je poducila na svoju ruku izjava(sta hoces pa si me ostavio)Nikad ali nikad nisam djecu opterecivao sa odnosom izmedu majke i mene.Alimentaciju ne placam jer nemam od cega i vodimo sud oko toga ine bjezim od toga. Nju ne zanima alimentacija vec da me strpa iza resetaka.Dobro i smisleno je to napravila.Opkrala me do amena. Kad se selila iz stana je odnjela sve i boju sa zidova bi da je mogla.Nije platila ni lipe rezija u tih godinu dana i vise. I sad tvrdi da nista nedam i nisam dao za djecu.Papiri od obrta su nevjerojatno nestali.Nesluzbeno sam doznao od nekih njezinih "prijatelja-muskih"da je dobro potkovana. promjenila je auto. Ima2200 placu. ovo je samo u kratkim crtama. ima li tko kakav dobar savjet? hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa dobro žena vas je zamolila da ne spominjete njezino liječenje, a vi ste ga spomenuli ili?

Umjesto da ste se odmah od početka fokusirali na prava vaše djece, vama je valjda bilo lakše baviti se ženinim liječenjem i prepustiti djecu njoj.

Zašto ste pristali da se djeca povjere ženi koja prema vašim navodima ima psihičkih problema? Ako vaša bivša žena zaista ima psihičkih problema, kako je moguće ostaviti joj djecu, radi vlastitog komfora ili nešto drugo?

Nemojte se ljutiti, ali kad dođete sa ovakvom pričom u bilo koji Centar za socijalnu skrb, a koji i inače šikaniraju očeve, dati ćete im samo dodatni povod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vaša bivša žena zaista ima psihičkih problema, kako je moguće ostaviti joj djecu, radi vlastitog komfora ili nešto drugo?

Gringo, razgovarao sam o ovakvim temama s raznim ljudima i nekako sam stekao dojam da postoji veliki dio očeva koji, bilo zbog toga što su obeshrabreni komentarima tipa "nemaš šanse" (To je ono što sam u ovom kratkom vremenu čuo ni sam ne znam koliko puta na koliko mjesta!), bilo iz neke svoje komocije pa čujem izjave "Nisam htio odvojiti dijete od majke.", nisu niti formalno uložili zahtjev za povjeravanje djece njima na brigu.

 

Pitam se jesu li i ti očevi takvi da se povode stereotipom kako je odgoj djece "ženski posao" i sl. Je li ovo što sam napisao točno ili se radi o mojem subjektivnom dojmu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napominjem jedan vrlo bitan elemenat, a to je pasivnost očeva.
Kakva pasivnost? U kojem smislu? U kojim prigodnama pasivnost? U administrativnom angažmanu ili iznošenju činjenica gdje, kada i na način kako treba ili se radi o nečem trećem?

 

P.S. Na susjednoj temi "Promjena odluke o dodjeli djeteta..." piše gospodin Ivan11 koji nimalo ne djeluje pasivno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro gosp. Gringo kaze, problem je pasivnost oceva. Svatko vodi neku svoju pravnu bitku, i kad vidi da ce izgubiti jer je u Hrvatskoj pravilo da ocevi gube, onda se uglavnom prepusti odlukama korumpiranih, nestrucnih i pokvarenih djelatnika pojedinih drzavnih institucija poput: Centara za soc skrb i sudova.

 

Godisnje u Hrvatskoj ima nekoliko tisuca pravnih sporova u kojima se uglavnom ocevima krse njihova prava i prava djece, i to uglavnom na sudovima, protuzakonito. Trenuto se vodi petnaestak tisuca parnica, a u 90% njih ce biti prekrsena Europska konvencija o ljudskim pravima i UN-ova konvencija o pravima djeteta. To je zastrasujuci podatak!

 

No, rijetko koji otac se odluci izaci u medije. Vrlo cesto se pomire sa svojom sudbinom, a time stradava i dijete. Svaka cast onima rijetkima koji žele ovu trenutnu situaciju promjeniti, za dobrobit svoje i druge djece ciji roditelji ce isto tako jednom izaci pred korumpirane i bezobrazne predstavnike drzavnih institucija.

 

Evo recimo konkretno, zasto se svi usprezu u javnom iznosenju imena sudaca i djelatnika centara za skrb za koje imaju pismenu dokumentaciju, tj. odluke koje su oni donjeli, a temeljem kojih su prekrsena prava zajamcena Konvencijama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto se svi susprezu u javnom iznosenju imena sudaca i djelatnika centara za skrb za koje imaju pismenu dokumentaciju, tj. odluke koje su oni donjeli, a temeljem kojih su prekrsena prava zajamcena Konvencijama?

Što mislite Vi o tome? Zašto se susprežu? Gdje bi, po Vašem mišljenju, trebalo iznijeti imena sudaca i djelatnika centara za socijalnu skrb? Što mislite da bi se postiglo javnim iznošenjem imena? Mnogi ne znaju ništa o tim pravima niti im je poznato da ta međunarodna prava uopće postoje. (Znaju li da ta prava postoje oni koji bi to po profesionalnoj dužnosti trebali znati?) Možete li nas uputiti u kratkim crtama? Ovdje ili na odvojenoj temi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vecina ljudi ovdje koji su imali problema sa pravosudjem znaju da ta prava i konvencije postoje jer ih cesto medjusobno svi spominjemo, pa i citiramo. Sudci koji ih krse takodjer ih znaju, jer ih vrlo cesto u svojum odlukama citiraju, no svejedno donesu odluku protivno clanku konvencije kojeg su citirali. Zasto govoriti o imenima? Postavit cu Vam protupitanje. Kada bi clana bliske obitelji odveli u bolnicu, poradi neke bolesti, a u bolnici ga neprofesionalno i nemarno obradi odredjeni lijecnik zbog cega ta osoba pretrpi teze posljedice po svoje zdravlje. Dal cete javno reci; " nesavijesno ga je lijecio KBC Rebro" ili; "nesavijesno i nemarno ga je lijecio dr. Ivan Ivic iz KBC Rebra"? Naravno, ako za sve imate ocite pismene dokaze kao i dokaze protiv neprofesionalnog rada sudca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija