Jump to content

Pravo na dnevnu pauzu


Neno33

Preporučene objave

Zaposlen sam u tekstilnoj firmi niz dugih godina,u kojoj smo do sada radili u 4 smjene po osam sati sa pravom na pola sata pauze.Zbog specifičnosti posla poslodavac se odlučio na potez da se nitko ne smije udaljavati od mjesta rada,već ima pravo korostiti pauzu na radnom mjestu,s time da će mu se
vrijeme za pauzu plaćati kao prekovremeni rad
. Sada se poslodavac odlučio na rad od 6 dana u tjednu(nedjelja slobodna)po 6 sati dnevno i
neplačenu marendu kao prekovremeni rad
(radnici još uvijek mogu jesti na radnom mjestu),sa naznakom da je to privremeno!

Moram ovdje naznačiti da poslodavac plaća razliku sati(do 40-tj. fond)

Pošto ovo traje već pola godine i nema naznaka kraju,pitam vas da li je ovo legalno i da li smo možda oštečeni ovom radnjom?

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaposlen sam u tekstilnoj firmi niz dugih godina,u kojoj smo do sada radili u 4 smjene po osam sati sa pravom na pola sata pauze.

 

Po 8 sati dnevno je moguće raditi samo u 3 smjene, dok je po 6 sati dnevno moguće ubaciti i 4. smjenu jer ipak dan ima samo 24 sata.

 

Zbog specifičnosti posla poslodavac se odlučio na potez da se nitko ne smije udaljavati od mjesta rada,već ima pravo korostiti pauzu na radnom mjestu,s time da će mu se
vrijeme za pauzu plaćati kao prekovremeni rad
. Sada se poslodavac odlučio na rad od 6 dana u tjednu(nedjelja slobodna)po 6 sati dnevno i
neplačenu marendu kao prekovremeni rad
(radnici još uvijek mogu jesti na radnom mjestu),sa naznakom da je to privremeno!

Moram ovdje naznačiti da poslodavac plaća razliku sati(do 40-tj. fond)

Pošto ovo traje već pola godine i nema naznaka kraju,pitam vas da li je ovo legalno i da li smo možda oštečeni ovom radnjom?

Hvala!

 

Imate pravo na stanku od 30min dnevno koja se ubraja u radno vrijeme, ne računa se kao prekovremeni rad, i poslodavac vam nije dužan osigurati besplatnu marendu. Ja se na vašem mjestu ne bi žalila, jer se lako ostaje bez posla a teško se do njega dolazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadao sam se da će mi odgovoriti netko stručniji!

Znam da je 24:3=8.Mi radimo u 4 brigade,tako da je svaki dan jedna smjena slobodna.

Na drugi odgovor kažem slijedeće:

Da smo 1991.godine tako razmišljali,ne znam što bi danas bilo s nama.Znam da ukoliko budemo razmišljali na način "šuti i radi" da će nam biti sve gore i gore.I mi smo ljudi i imamo neke dužnosti i zajamčena prava,koje trebaju svi poštivati i cijeniti(obje strane).

Pitanje je postavljeno pravnicima na ovom forumu i nadam se da ću dobiti odgovor,ako ne onda sam se uzalud prijavio na ovaj forum,jer o ovom možemo diskutirati unedogled.

Pozdrav!:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem u ovo što vidim. Neno 33, ukoliko ti se prepucava o 1991 ili kasnijim odnosno ranijim godinama i to ti se dovodi u kontekst foruma za radno i socijalno pravo i tvojeg pitanja o "pravu na dnevnu pauzu" u kojem si dobio odgovor na svoje pitanje onda si zaista promašio ako ne portal, onda barem forum.

 

Zaključavam ovo kako ne bi završili od pauze za odmor na akciji Maslenica, Bljesak, Oluja ili mirnoj reintegraciji preostalog djela lijepe naše Domovine.

 

 

 

 

a010.gif a010.gif a010.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija