Jump to content

parcelizacija zemljišta i kupoprodajni ugovor!!!


ajooj

Preporučene objave

Molim pomoć

 

naime, podnijeli smo zahtjev za kupnju zemljišta u vlasništvu RH, ali došlo je do problema u trenutku kad su nas iz Agencije za upravljanje državnom imovinom uputili da je potrebno provesti parcelizaciji predmetne nekretnine kako bi mogli napraviti kupoprodajni ugovor. Podnijeli smo zahtjev za parceliz. u Šibeniku (nekretnina je u Ši županiji), no oni su donijeli rješenje kojim su odbili naš zahtjev jer predmetna nekretnina naša- nije kupljena, pa uvjetuju parcelizaciji kupoprodajnim ugovorom...a agencija traži svoje!!!!

Šta napraviti??...imam osjećaj da smo u zrakopraznom prostoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Na temelju suglasnosti institucije (Agencije )

potrebno je podnijeti nadležnom urbanističkom uredu zahtjev za parcelaciju.Ured donosi rješenje , a ovlašteni geodetski ured izrađuje elaborat o parcelaciji .

Potrebno je pribaviti kopiju katastarskog plana , posjedovni list i suglasnost Agencije .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

građevinsko zemljište...sad mi je puno lakše-trebala mi ja potvrda da se radi o tom zakonu...proučavala sam već zakon o prostornom uređenju, sklon je izmjenama...al se snalazim u njemu (a proučavala sam i i Zakon o PZ, pa sam skužila da ne ulazi u našu problematiku).

 

Hvala na brzoj pomoći i kvalitetnim informacijama, uvelike ste nam pomogli!

 

Pozdrav! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija