Jump to content

Otpis duga za mirovinsko osiguranje


farmer

Preporučene objave

Poštovani

 

Poljoprivrednik sam u sustavu pdv-a zadnjih 8 godina.Uslijed lošeg poslovanja i nesolventnosti postao sam neredovit sa uplatama u mirovinski sustav,te dosegao dug koji trenutno iznosi cca. 25 000 kuna.Financijska situacija niti u ovoj godini ne nalaže da će se nešto bitno promijeniti,te će dug i dalje rasti.

Knjigovođa mi je sugerirao da pokušam uputiti molbu tj. zahtijev prema HZMO da se privremeno obustavi plaćanje mirovinskog osiguranja zbog lošeg financijskog poslovanja,odnosno u krajnjem slučaju da zatražim otpis duga za sve mjesece koje nisam uplaćivao na način da se odričem radnog staža za to neplaćeno razdoblje.Po principu ne tražim ja od vas,nemojte ni vi od mene.

 

Postoji li pravna osnova za navedene radnje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

halo svima!

Imam pitanje u vezi otpisa duga za MIO. Suprug i ja 2008.smo odjavili OPG i prestali biti u sustavu PDV-a. Do danas nismo platili obveze (nekih 8000 kn s kamatama). U međuvremenu je suprug otisao u mirovinu (hrv.branitelj s mirovinom od 1920 kn),ja sam operirala oba kuka te sam isto u mirovini (1080 kn). Imamo dvoje djece (10 i 6 god.). Zanima me dal imamo mogucnost traziti otpis duga zbog slabe fin.situacije?!?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

halo svima!

Imam pitanje u vezi otpisa duga za MIO. Suprug i ja 2008.smo odjavili OPG i prestali biti u sustavu PDV-a. Do danas nismo platili obveze (nekih 8000 kn s kamatama). U međuvremenu je suprug otisao u mirovinu (hrv.branitelj s mirovinom od 1920 kn),ja sam operirala oba kuka te sam isto u mirovini (1080 kn). Imamo dvoje djece (10 i 6 god.). Zanima me dal imamo mogucnost traziti otpis duga zbog slabe fin.situacije?!?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrtniku se staž pribraja, međutim dug ostaje dok se ne pozovete na zastaru i dok porezna uprava Rješenjem ne utvrdi zastaru, a zbog njihove "angažiranosti" to traje godinama.

 

Mene zanima sljedeće, mama kad je išla u mirovinu imala je dug za doprinose, nije platila zadnju godinu, godinu i pol - nisam sigurna koliko mjeseci prije nego je podnijela zahtjev za mirovinu,tako da su joj u Rješenju koje je dobila oduzeli toliko mjeseci koliko nije bilo plačeno od radnog staža..no nju i dalje vode kao dužnika za mirovinsko osiguranje, iako je u mirovini od konca 2007. godine..

pa me zanima šta napraviti, dali dug ostaje bez obzira što su joj oduzeli te mjesece od radnog staža kod odlaska u mirovinu, ili je to netko "slučajno " zaboravio otpisati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija