Jump to content

legalizacija objekta prije 1968g.


alkaalka

Preporučene objave

Naslijedila sam kuću izgrađenu prije 1968 god. Htjela sam je legalizirati i prvi korak koji sam napravila bio je da sam otišla u katastar kako bih dobila potvrdu da je kuća izgradena prije 68 god, ali tamo su mi rekli da oni na toj čestici ne vide nikakvu građevinu te da se tu vodi pašnjak. Kako je gospođa bila lose volje i ne baš od nekih savijeta nisam je htjela dalje pitati, pA vas molim da mi kazete što mi je dalje činiti?

zahvaljujem se na svakom savijetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte ispočetka: trebate podnijeti zahtjev nadležnom područnom uredu za katastar. Zahtjevu treba priložiti rješenje o nasljeđivanju. Temeljem Vašeg zahtjeva nadležni područni ured za katastar donosi rješenje u upravnom postupku kojim mijenja stanje podataka u katastru. Općenito, stanje katastarskih podataka, kada je riječ o zahtjevima stranaka, mijenja se samo na temelju konačnog rješenja donijetog u upravnom postupku.

 

Što se legalizacije tiče, evo ukratko: morate prvo kontaktirati ovlaštenog arhitekta, geodeta ili inženjera građevine (ili ured koji pokriva sve navedene struke) koji izlazi na teren i vrši mjerenja pa na osnovi njih sastavlja dokumentaciju s arhitektonskim i geodetskim snimkama te konačnu izjavu statičara.

Potom predajete zahtjev za izdavanje Rješenja o izvedenom stanju u Odjel za graditeljstvo lokalne ili regionalne samouprave (uz što se plaća upravna pristojba od cca. 70kn).

Na kraju svog postupka, morate platiti Naknadu i dobiti Rješenje o izvedenom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Kuća izgrađena prije 15.veljače 1968 .g. smatra se legalnom tj. nije ju potrebno legalizirati .

Izvadite vlasnički listu gruntovnici i posjedovni list iz katastra .

U općini u Uredu za prostorno planiranje zamolite da Vam daju kopiju te čestice snimane iz zraka (avio-snimku)

U uredu za urbanizam podnijeti ćete zahtjev za izdavanje potvrde da je kuća sagrađena prije 15.02.1968. i da se smatra legalno sagrađenim objektom .

U Uredu za urbanizam trebali bi dobiti tiskanicu tog zahtjeva i samo ju ispuniti .

Kao dokaz možete navesti jednog svjedoka,zatim tu avio-snimku.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija