Jump to content

Nema dogovora nakon ostavinske rasprave


Nenka

Preporučene objave

Nakon smrti roditelja sestra i ja ostali smo jedini zakonski nasljednici. Sestra nije bila na prvoj ostavinskoj raspravi i traži više od polovice imovine. Npr., imamo dvije kuće, ona hoće kuću i pol, a ja ne. Ja želim svakome jednu kuću jer ne želim s njom nikakvo suvlasništvo, želim da svatko ima svoju zasebnu parcelu. Molim Vas da mi, ako nije problem, pomognete odgovorivši mi na pitanja:

 

  1. Da li mogu zabraniti korištenje imovine (zapečatiti) do kraja postupka kako se ne bi stvarali troškovi održavanja do kraja postupka, odnosno dogovora?
  2. S obzirom da nemam prihoda mogu li troškove postupka platiti sa dijelom nasljedstva?
  3. Da li mogu tražiti da se imovina proda sudskim putem, a novac podijeli?
  4. Da li svoj dio imovine (ako se svaka kuća fizički dijeli pola-pola, s tim da pola ide meni, a pola sestri, pri tome mislim i na veću i manju kuću) mogu prenijeti na nekog drugog, odnosno donirati svoju polovicu kuće?
  5. Do kada se po zakonskom roku mora završiti ostavinska rasprava?
  6. Što ako sestra i dalje ne pristupi ostavinskoj raspravi, tj. ne odgovara na pozive?
  7. Kakav savjet mi dajete ako sestra ne prihvati niti jedan od mojih prijedloga?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sestra može tražiti šta hoće.

dobit će ono što joj zakonski pripada. ili sudska rasprava i dokazivanje da ima pravo na veće dio zbog ulaganja i povečanja vrijednosti nasljedstva

ako se nasljednici (neko od nasljednika ) ne pojavljuju na raspravi ili nema dogovora

nasljedstvo se djeli na jednake djelove (u ovom slučaji 1/2)

svaka od kuća se djeli na 1/2 i svaka nasljednica je suvlasnica u 1/2 suvlasničkog djela kuće ili neke druge nekretnine. isto vrijedi i za druge nekretnine.

kasnije to rješavate tužbom za razvgnuće suvlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija