Jump to content

darivanje zemljišta sestri


stipestipe

Preporučene objave

Moja sestra želi se odreci zemljišta i kuće koju smo naslijedili nakon očeve smrti u moju korist.ali situacija je ovakva.tata i mama su kupili kuću pola pola.kada je tata umro mama ima svoju polovicu a druga polovica se dijeli na tri djela,mene, sestru i mamu.nakon 3 godine od smrti oca ja sam sestru isplatila i sada bi trebala neki ugovor ili nešto napraviti da se to vidi kod jb da se ona odriče u cijelosti te kuće i zemljišta.PITANJE da li taj ugovor vrijedi i nakon smrti naše mame da sve ostaje meni u korist.

 

još jedno pitanje: da li mama može prepisati kuću nekoj drugoj osobi a da mi to neznamo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste je isplatili za njezin dio sastavati ugovor o kupoprodaji njezinog dijela! možete i ugovor o darovanju,ali kad ste joj već platili bolje je ug. o kupoprodaji, jače je pravne snage, a svakako ćete i na jedan ili na drugi morati platiti 5% poreza na promet nekretnina!

 

Majka može raspolagati samo svojim dijelom, ali i ako prepiše nekome trećem, vi i sestra možete tražiti svoj nužni dio (pola od onoga što bi naslijedili da nije raspolagala nekretninom)

 

Sestra vam ne možete dati što nije njezino, a kod nas se ne priznaje unaprijed odricanja od nasljedstva!

jedino s majkom možete regulirati da napravi oporuku pa vama sve ostavlja nakon smrti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Sepolco,vi dobro znate da majka moze ako zeli odredjenim pravnim poslom iskljuciti nuzne nasljednike,i prenijeti pravo vlasnistva na treceg,opet kazem ako joj je to u interesu.

 

Nije tako lako isključiti nužne nasljednike, trebali bi se "ogrjiešiti" teško da bi bili isključeni. A ako ih ne isključi, a povrijeđen je nužni nasljedni dio, nasljednici će imati pravo vraćanja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija