Jump to content

stambeni kredit u izvanbračnoj zajednici


andy198

Preporučene objave

Imam jedno pitanje vezano za uzimanje kredita u izvanbračnoj zajednici.

Naime, do uzimanja kredita još nije došlo, ali željela bih se prethodno informirati kako bih saznala koja su naša stvarna prava.

 

Dečko i ja ne živimo zajedno,ali planiramo uzet stambeni kredit za uređenje potkrovlja u njegovoj kući koja glasi na roditelje. Planiramo se i oženiti, ali prije braka bismo željeli zajedno živjeti. Njegovi roditelji se ne slažu sa zajedničkim stanovanjem u njihovoj obiteljskoj kući isključivo zbog pitanja prava nakon uzimanja kredita izvan braka. Bila bih Vam zahvalna kad bi nam rasvjetlili ključne stvari i odgovorili točno i iscrpno :)

 

Moja pitanja su sljedeća;

 

1.Ukoliko bih ja uzela kredit, što moramo učiniti kako bih se imovina ravnopravno podijelila u slučaju da ipak prekinemo i ja se odlučim odseliti,a da ne otplaćujem sama kredit tih nekoliko godina,te da ne ostanem bez imovine. Zaista se u to područje površno razumijem.

 

2.Ukoliko uzmemo zajedno kredit, također, što nam je činiti prije našeg mogućeg prekida. Realno, svašta može biti i dobro se informirati:)

 

3. Ukoliko samo dečko uzme kredit, koja su moja prava?

 

4. Koja je najbolja opcija od ove tri prethodne,te da li se nešto mijenja u trenutku kad stupimo u bračnu zajednicu.

 

Koje su procedure i kako riješiti pitanje vlasništva?

Da li uopće postoji kakva razlika u stjecanju vlasništva i prava nad imovinom,između bračnih drugova i osoba izvan bračne zajednice? Cilj je da imovinu i vlasništvo podijelimo,te da li za isto trebaju kakvi dokazi u obliku papirologija i kakvi? Trebaju i njegovi roditelji sudjelovati u tome,zapravo fizički pristati na tu situaciju potpisom neke dokumentacije?

 

Hvala svima! :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ulagali bi u imovinu njegovih roditelj !

 

oprezn i čuvajte sve račune i tražite od vlasnika nekretnine pisanu suglasnost za ulaganje.

račune, za materijal i radove za uređenje potkrovlja, tražite na svoje ime.

 

kupovina zajedničkog stana je bolja varijanta. (1/2 i 1/2 )

 

svaki suvlasnik je oslobođen poreza za 50m2.

ako je to prva nekretnina kojom rješavate stambeno pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija