Jump to content

Oporezovana stipendija i pravo na osobni odbitak?


hmelinka

Preporučene objave

Korisnik sam stipendije grada Zagreba za doktorante i gradskom uredu mi je rečeno da moram podnijeti godišnju prijavu poreza. Po IP-obrazcu koji mi je dostavljen vidljivo je da su uplatili sve doprinose i porez. Kako sam i kao student primala stipendiju grada Zagreba do sada nisam nikada podnosila poreznu prijavu te mi nije jasno jasno zašto su sada plaćeni doprinosi i porez kada je ta stipendija dodijeljena po izvrsnosti i ne prelazi 4000 kuna.

Zapravo, najviše me interesira da li kao korisnik stipendije imam pravo na osobni odbitak, koliko on iznosi te da li ga moram iskazati u poreznoj prijavi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....

Zapravo, najviše me interesira da li kao korisnik stipendije imam pravo na osobni odbitak, koliko on iznosi te da li ga moram iskazati u poreznoj prijavi?

 

naravno da imaš pravo na osobni odbitak koji je za siječanj, veljača/2012 bio 1.800,00kn, a ostali mjeseci 2.200,00kn....sveukupno za 2012.god 25.600,00kn

moraš ga iskazati u por.pr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija