Jump to content

TROŠKOVI ovrhe veći ili manji - odvjetnička tarifa iz prosinca 2012. ??


DunjaK

Preporučene objave

Čula sam da je donesen neki novi propis prema kojem troškovi ovrhe više neće moći biti tako veliki, nešto u stilu da troškovi nikako ne mogu biti veći od glavnice i sl... Sad se ne sjećam gdje sam to čula ali došla mi je ovrha s odvjetničkim troškovima preko 1.000,00 kuna. :glavomozid:

 

Sad sam proguglala i vidim čak nešto suprotno, udruga javnih ovršitelja se oglasila i kažu da je nova odvjetnička tarifa iz prosinca 2012. neustavna i da će narasti troškovi ovrhe. Sad na kraju ne znam jesam li to stvarno čula da će troškovi biti manji ili sam umislila. :tikvan:

 

Ispada da su sad troškovi još veći?

 

Moj dug je 1.200 kuna + kamate oko 100, sve skupa 1.300... i na to još preko 1.000 kuna troškova ovrhe. Ima neke osnove da se žalim na visinu troškova? Da priznam dug a žalim se samo na visinu troškova... I na koji propis da se onda pozovem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se troškova tiče, da li se smiju u troškovnik staviti radnje koje još nisu poduzete nego će tek eventualno biti... Npr. pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti (tbr. 32), što ako se u postupku dokaže da je ovrha neosnovana, onda nema ni pribavljanja tog dokumenta... A oni ga unaprijed uvrštavaju u trošak.

 

Evo specifikacije:

 

sastav prijedloga za ovrhu (tbr. 11. t.1) 250,00 kn

materijalni troškovi 40,00 kn

pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti 250,00 kn (tbr. 32)

sastav prijedloga za provedbu ovrhe daljnjim sudionicimau postupk u ovrhe (tbr. 11.t.5.) 125,00 kn ???? ovo mi je najsumnjivije

javnobilježnička nagrada 80,00 kn

klauzula pravomoćnosti i ovršnosti 30,00 kn (kako tu dva puta klauzula prav.)?

trošak dostave 30,00 kn

 

da li se ovi troškovi tj. barem neki od njih mogu pobijati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitala sam ovaj gore navedeni link, i, naravno da mi i dalje nije ništa jasno, pa molim ako bi tko upućen u problematiku mogao jasno reći gdje i kome se požaliti na te užasne odvjetničke "nagrade" prilikom sastavljanja ovršnog prijedloga?

 

može li se uopće ikako izbjeći plaćanje cijelog iznosa koji oni tamo zaračunaju?

 

konkretno na dug od 3,000 njihovi su "troškovi" preko 1,500.

 

Dug je plaćen, može li se ikako bar smanjiti ova cifra od 1500 k ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija