Jump to content

HRT-ovrha-ročište


fanta

Preporučene objave

Poštovani,

5.7.2012. dobila sam 3 ovršna prijedloga (Hanžeković) zbog nepodmirenih računa za HRT za razdoblja od po 3 mjeseca u periodu 2006.-2008. Na rješenja sam uložila prigovor prema čl.24 zakona o zaštiti potrošača (zastara). Rješenjem općinskog suda rješenje o ovrsi stavljeno je izvan snage, a postupak se nastavlja kao u povodu prigovora protiv platnog naloga, a sada je stigao i poziv na prpiremno ročište u kojem je navedeno da stranke mogu predložiti da se pribave spisi, isprave i predmeti koji se nalaze kod suda , državnog tijela ili pravne osobe kojoj je povjereno vršenje javnog ovlaštenja.

 

Obzirom da dokaze o uplatama nemam sačuvane, a nikakve opomene mi u međuvremenu nisu stizale, zanima me kako se postaviti sudu? kako eventualno dokazati uplate?

I zašto, ako je rješenje o ovsi izdano unutar godinu dana od ispostavljanja računa, rješenje na moju adresu stiže nakon 5 godina???

 

 

Unaprijed zahvaljujem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u prigovoru si se pozvala na zastaru potraživanja .

ovrhovoditelj treba dokazati da nije nastupila zastara.

 

da si prigovior izjavila da si platila tražene iznose za dug

tada bi trebala uplatnice kao dokaz da je tražbina plaćena i da nije bilo potrbno pokretati ovthu.

 

bitno je kad je javnom bilježniku dostavljen prijedlog za ovrhu. zbog zastare potraživanja.

kad će javni bilježnik donijeti rješenje i dostaviti ga stranci nije regulirano zakonom.

 

žalba predsjedniku nadležnog županijskog sud na rad javnog bilježnika (možda nešo i postigneš)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu evo jednog stvarno idiotskog slučaja u ovoj lopovskoj državi. Naime, prije nekoliko godina ,majka mi je htjela pokloniti kuću. Naravno da sam za to morao imati novi gruntovni izvadak. E,sad, na njemu je u rubrici "Teretovnica" pisalo da je kuća pod teretom u iznosu X u dinarima i datira iz 1969. godine. Dug je prema PBZ-u. U gruntovnici su rekli da moram ići po brisovnicu u PBZ (50 kn) da bi se kuća mogla prepisati. Sva sreća da su imali te podatke u banci (iako su malo dulje tražili), i dali potvrdu da je kredit 1969.godine otplaćen, a šta bi bilo da nisu te podatke imali , kako bi ja mogao dokazati da je kredit otplaćen i šta bi se dogodilo da su poslali javnom bilježniku neka napravi ovrhu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bok!

Imam pitanje.. Mojoj majci je došla ovrha od Leke i partnera za rtv pretplatu.

E sad...moja majka nema tv, nema ni radio uređaj, osim na mobitelu koji ne zna ni uključit..

Nikada u cijelom životu nije dobivala ni dobila ikakvu uplatnicu za tv pretplatu.

Nitko nikad nije ni došao u stan da vidi da nemamo tv.

Šta dalje?

Mog oca su dok je bio živ tužili također za neplaćanje i nakon grafološkog vještačenja i dokazano je da je netko krivotvorio u htv potpis i moj otac od tada više nije plaćao pretplatu.

Kome se i kako obratiti za pomoć? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija