Jump to content

Pogresna uplata-povrat


josipal28

Preporučene objave

Uplatila sam novac krivoj osobi. Naime, trebala sam uplatiti xy osobi novac u jednoj banci a ja sam upisala krivi predbroj banke pa je novac dobila kriva osoba (na uplati jasno pise ime osobe; broj racuna je isti u obje banke). Strasno!

Moja je banka pokusala sluzbeno doci do sredstava no vlasnik se racuna oglusio o zamolbu.

Sto mi je dalje ciniti?

Kako saznati tko je osoba koja je novac prisvojila?

I koliko kosta takav spor: odnosno za koji mi se iznos isplati tuziti ako je tuzba opcija?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate osnov za tuzbu,to je neupitno.Identitet osobe xy bi mogli saznati preko banke,medjutim problem moze biti radi zastite osobnih podataka.

Dosta je okolnosti koje bi utjecale na troskove parnice,pa glede toga vam se i nemoze odgovoriti,ali valja naglasiti da strana koja izgubi u postupku, snosi parnicne troskove suprotnog strani.

Tuzba bi bila usmjerena na dokazivanje stechenog bez osnove.

"Kad je uplata u korist određenog žiro-računa izvršena zabunom, bez valjane pravne osnove, radi se o stjecanju bez osnove s pravom na povrat onog što je neosnovano plaćeno." (VSRH, Gzz-165/2005-2 od 24. studenoga 2005.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

dakle, prijavila sam slucaj policiji kako bi saznala identitet osobe kojoj sam uplatila novac: i sad pazite ovo- to je NEMOGUCE saznati jer im je banka odgovorila da moraju cuvati identitet te osobe.

Ostala sam skroz iznenadjena: netko mi je nesto ukrao ali ja ne mogu saznati tko??!! Ovo moze postojati samo kod nas. Prenerazena sam.

 

Policija ne zna sto dalje?

Upucuju me na tuzbu- koga da tuzim? Nepoznatu osobu?

 

Ažurirano

 

dakle, prijavila sam slucaj policiji kako bi saznala identitet osobe kojoj sam uplatila novac: i sad pazite ovo- to je NEMOGUCE saznati jer im je banka odgovorila da moraju cuvati identitet te osobe.

Ostala sam skroz iznenadjena: netko mi je nesto ukrao ali ja ne mogu saznati tko??!! Ovo moze postojati samo kod nas. Prenerazena sam.

 

Policija ne zna sto dalje?

Upucuju me na tuzbu- koga da tuzim? Nepoznatu osobu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija