Jump to content

Ostavinska rasprava - molim hitan odgovor!


Mak

Preporučene objave

Ostavinska rasprava prekinuta je prije 5 godina, radi pokretanja sudskog spora o ništavosti "Ugovora o doživotnom uzdržavanju", jer primatelj uzdržavanja nije ispunjavao osnovne obaveze iz tog Ugovora... , za što postoje nebrojeni dokazi.

Nažalost, Općinski sud je donio presudu u korist primatelja uzdržavanja, koju je u

žalbenom postupku potvrdio i Županijski sud, opet u korist primatelja uzdržavanja.

Ulužena je Revizija na tu presudu Vrhovnom sudu RH koja je zaprimljena, i koja je " u radu"

Sada će se provesti i Ostavinska rasprava po zahtjevu nasljednika primatelja uzdržavanja.

Molim hitno odgovor: Može li se provesti i završiti Ostavinska rasprava i donjeti Rješenje u njegovu korist, iako Općinski Sud ima saznanje za Reviziju, kao i da postupak pred Vrhovnim sudom još nije okončan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze,presuda je pravomocna.

Revizija je izvanredni pravni lijek.

 

 

Ja sam podigao i tužbu pred Ustavnim sudom RH radi toga i odgovoreno mi je da se čeka odgovor VS RH povodom revizije. U međuvremenu sam saznao da, iako je na nekretninama postojala zabilježba spora, nasljednik davatelja uzdržavanja, je neke nekretnine opteretio kreditima sa založnim pravom u korist Banke, neke nekretnine je "prenio" na drugoga, iako još u krajnjemu postupak nije "konačan i izvršan" ( barem tako mislim ), jer se ćeka pravorijek Vrhovnog suda povodom revizije, odnosno Ustavnog suda RH povodom iskazane tužbe. Pitanje: može li na osnovi Rješenja iz ostavine tražiti brisanje zabilježbi na nekretninama sve dok postupak nije "stvarno okončan "?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija