Jump to content

pogoršanje bolesti vještačenje


brada123

Preporučene objave

Bio sam prije par mjeseci na vještačenju u mirovinskom radi pogoršanja bolesti te povećanja invalidnosti rat mir(imam 40/60).Vještak mi je rekao da mi je povećao invalidnost(vjerovatno lagao da me se riješi).Nikakav odgovor nisam dobio nego dobivam novi poziv za jučer.Vještak mi kaže da on ne može povećati invalidnost da moram ići na vojnu komisiju.Pitam da li u Zagreb a on kaže da je on Zagreb.Kaže da ne može povećati jer imam opću nesposobnost.Dokumentaciju ima o pogoršanju(uz to i novi psiho test mada nije ni pogledao).Tražio sam putne troškove sa pratnjom rekao je da po zakonu nemam pravo jer sam pokretan a iste sam dobio prije par mjeseci.Sada vas pitam ima li tko takva iskustva ili se je zakon promijenio pa nisam upoznat?Hoće li bez obzira na sve dokumentacija otići na drugostepenu komisiju i dali ću dobiti obavijest?Ako ode može li se zahtijevati prisustvo na komisiji.I još malo bisera.Ptsp imam od 1993 te dvaput bolničko liječenje 93 i 95.Na pitanje da je moja bolest uzrokovana ratom a ne u civilu dobio sam odgovor da je to zbog obiteljskih problema a ne uzrokom rata.Imam HRVI 40% stalno i rečeno mi je da je to novom zakonu maksimalno za ptsp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam prije par mjeseci na vještačenju u mirovinskom radi pogoršanja bolesti te povećanja invalidnosti rat mir(imam 40/60).Vještak mi je rekao da mi je povećao invalidnost(vjerovatno lagao da me se riješi).Nikakav odgovor nisam dobio nego dobivam novi poziv za jučer.Vještak mi kaže da on ne može povećati invalidnost da moram ići na vojnu komisiju.Pitam da li u Zagreb a on kaže da je on Zagreb.Kaže da ne može povećati jer imam opću nesposobnost.Dokumentaciju ima o pogoršanju(uz to i novi psiho test mada nije ni pogledao).Tražio sam putne troškove sa pratnjom rekao je da po zakonu nemam pravo jer sam pokretan a iste sam dobio prije par mjeseci.Sada vas pitam ima li tko takva iskustva ili se je zakon promijenio pa nisam upoznat?Hoće li bez obzira na sve dokumentacija otići na drugostepenu komisiju i dali ću dobiti obavijest?Ako ode može li se zahtijevati prisustvo na komisiji.I još malo bisera.Ptsp imam od 1993 te dvaput bolničko liječenje 93 i 95.Na pitanje da je moja bolest uzrokovana ratom a ne u civilu dobio sam odgovor da je to zbog obiteljskih problema a ne uzrokom rata.Imam HRVI 40% stalno i rečeno mi je da je to novom zakonu maksimalno za ptsp.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Poštovani kolega evo da ti pokušam odgovoriti na tvoje postavljeno pitanje:

1. Sigurno si bio na vještaćenju u podružnici HZMO za ponovno utvrđivanje omjera u obnovi postupka jer je nastalo pogoršanje tj, novo liječenje, nove šifre bolesti itd.

2. Moraš dobiti riješenje od područnog ureda tj. vještaka na koje imaš pravo žalbe središnjoj službi HZMO u Zagrebu u roku od 15 dana. Kad dobiješ riješenje piše otraga pouka o pravnom lijeku.

3. Napiši žalbu jer nemaš što izgubiti i priloži još koji nalaz liječenja ako imaš.

4. To što on kaže da je on Zagreb istina je , jer njegovo riješenje je konačno ako se na to riješenje nebudeš žalio.

5. Također je istina da sada više nemožeš dobiti na PTSP od 40% RVI, prije je išlo i do 70 a neki i više.Dobro ti je rekao da bi za povećanje invalidnosti trebao ići na PLP u ZGB.

6. Troškovi prijevoza bi ti trebali vratiti jedino ako si dobio povećanje invalidnosti , pošto nisi dobio nažalost nevraćaju troškove prijevoza.

Moj savjet ti je nastavak daljnjeg liječenja i nakon 6 mjeseci podnesi zahtjev za obnovu postupka.U ovo vrijeme mislim da nema velike šanse da se ostvari bilo kakav napredak u ostvarivanju većeg omjera prava nego što su sada. Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ali tu ipak nešto smrdi.Kažeš da se žalim.Vještak u HZMO mi je rekao da on nije mjerodavan da povisuje invalidnost da moram ići na vojnu komisiju pa zašto sam onda pozvan u HZMO?Po njegovom ja nisam trebao tamo ni biti i takav odgovor iz područne službe dobiti i oni me poslati gdje trebam.Ima problem u tome što sam ja bio u 11 mjesecu isto tamo gdje sam bio jučer pa mi je navodno vještak povisio invalidnost jer sam dobio troškove prijevoza(ako je to neko mjerilo) pa zašto nisam dobio nikakvu obavijest već bez ikakvog obrazloženja pozvan na novo vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ali tu ipak nešto smrdi.Kažeš da se žalim.Vještak u HZMO mi je rekao da on nije mjerodavan da povisuje invalidnost da moram ići na vojnu komisiju pa zašto sam onda pozvan u HZMO?Po njegovom ja nisam trebao tamo ni biti i takav odgovor iz područne službe dobiti i oni me poslati gdje trebam.Ima problem u tome što sam ja bio u 11 mjesecu isto tamo gdje sam bio jučer pa mi je navodno vještak povisio invalidnost jer sam dobio troškove prijevoza(ako je to neko mjerilo) pa zašto nisam dobio nikakvu obavijest već bez ikakvog obrazloženja pozvan na novo vještačenje.

----------------------------------------------------------------------------------------

prijatelju, vještak u područnom uredu HZMO-a(neznam kojem pripadaš) određuje postotak oštečenja organizma u svezi s ratom, ne određuje postotak invalidnosti invalidnost.RVI određuje PLP u Ministarstvu branitelja koje radi u liječničkim komisijama prvog i drugog stupnja.Vi ste bili u područnom uredu poradi utvrđivanja postotka učešća bolesti PTSP-a u vašoj općoj nesposobnosti za rad koju ste dobili odgovarajućim riješenjem.Na temelju pregleda i svoje ocjene vještak je donio i riješenje koje morate dobiti na kućnu adresu, ako je ono po Vašem mišljenju nepovoljno za vas i smatrate da imate pravo na povećanje postotka ućešća invaliditeta rat-mir podnesite žalbu na to riješenja Središnjoj službi HZMO u Zagrebu a ako želite utvrđivanje postotka invalidnosti to morate svu dokumentaciju predati u Ured državne uprave u svom gradu Služba za imovinsko pravne poslove(tko već radi za branitelje) i tamo službenop predati liječničke nalaze kopije ali morate predočiti i originale i oni službeno šalju vaš zahtjev na Ministsrstvo branitelja od kojih će te dobiti poziv za pregled.Inače sad se to obavlja u Zagrebu, Park stara trešnjevka br.4

Ovoj poziv se vjerovatno odnosi na vještačenje novih med. nalaza jer ste predali zahtjev HZMO u područnom uredu kojem pripadate.

Sad nakon ovog zadnjeg vašeg posta i meni nije jasno što vi ustvari želite, povečanje invalidnosti ili obnovu postupka za utvrđivanje nove mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok.Radi se o obnovi postupka za utvrđivanje nove mirovine tj.da mi se poveća rat mir naravno postotak za rat i zato mi nije jasan postupak vještaka da on nije mjerodavan da o tome odlučuje.Imam 40/60.Što se tiće postotka invalidnosti to je riješeno jer imam 40% Hrvi-a i rekli su da je to po zakonu maksimalno za PTSP.Još me zanima ide li to na drugostepenu komisiju (Taborski) ili ne ide zato što nije bilo povećanja pa onda žalba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok.Radi se o obnovi postupka za utvrđivanje nove mirovine tj.da mi se poveća rat mir naravno postotak za rat i zato mi nije jasan postupak vještaka da on nije mjerodavan da o tome odlučuje.Imam 40/60.Što se tiće postotka invalidnosti to je riješeno jer imam 40% Hrvi-a i rekli su da je to po zakonu maksimalno za PTSP.Još me zanima ide li to na drugostepenu komisiju (Taborski) ili ne ide zato što nije bilo povećanja pa onda žalba.

 

Poštovani,

 

Prije svega malo se skoncentrirajte na pitanje, ili na ono o čemu želite saznat više o ovom pitanju.

Kolega CheKirac vam je na naj bolji način obrazložio put kako doći do cilja po oba dvije osnove, a rezultat na cilju ovisi samo i isključivo o PLP-u DLP-u.

Možda ste nešto u razgovoru sa vještakom ispustili pa vam se sada vaša situacija čini drugačijom ali postoje pravila po kojima svi koji smo u ovoj utakmici igramo.

 

Dakle vama će stići rješenje vještačenja i na isto u zakonskom roku možete uložit žalbu,a kasnije i tužbu. To je vještačenje u svezi pogoršanja bolesti od vještaka HZMO-a, te dobivenim postotkom na osnovu med. dokumentacije rat-mir profesionalna ili opća nesposobnost.

Dobro vam je rekao da on nije "mjerodavan" jer vaš predmet ide na reviziju kod gdin.V.T. u Zagreb.

Inače za obnovu statusa HRVI-a sa recimo 20% na 30% ili više, ide se zahtjevom preko područne službe za branitelje u mjestu boravka,a po isteku dvije godine od pravomoćno zaprimljenog rješenja.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite malo teže shvaćam jer ne bi bio tamo gdje jesam.Ali ako sam shvatio po vašem pisanju predmet mi ide u Zagreb na reviziju(moguće da oni povećaju pa se ne moram žalit)onda se vraća u podružnicu a oni mi pošalju rješenje ili podružnica pošalje rješenje a ja se žalim pa žalba ide gdin.V.T.Hoće li me podružnica obavjestiti da je predmet otišao u zagreb na reviziju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija