Jump to content

Dug za opskrbu plina


Whistler

Preporučene objave

Molim savjet/pomoć

 

Dobila sam račun prema kojem je stanje mog plinomjera dana 13. rujna 2012. bilo 2500 potrošenih kubika, a dana 10. prosinca 2012. godine 2484 i na temelju toga mi je izdan račun u visini 8.725,68 kuna (riječ je o stanu od 38 kvadrata).

U prethodnom razdoblju nisam dobivala račune, odnosno dobivala sam obavijesti o preplaćenom plinu i prazne uplatnice.

Utvrđeno je da je dug nastao u periodu od 15.6.2010. do 15.12.2012. (računi nisu stizali zbog kvara sustava daljinske dojave stanja potrošnje).

Nisam osporavala dug, ali sam tražila da mi se naplati po cijeni plina u trenutku nastajanja duga, no to mi je odbijeno uz objašnjenje “obračun potrošnje s cijenama po obračunskim razdobljima ne možemo prihvatiti, budući ste dobivali obračune na kojima je navedeno stanje na plinomjeru pri čemu iste niste reklamirali. Prema Općim uvjetima za opskrbu prirodnim plinom (NN 43/09) korisnik sustava priključen na distribucijski ili transportni sustav, dužan je bez odlaganja prijaviti operatoru distribucijskog sustava neispravnost plinomjera i/ili druge mjerne opreme”.

Mogu li išta napraviti?

Ulazi li dio duga u zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zastarije sve za što je prošao rok plaćanja više od godinu dana (gidinu i dan)

zastara duga za plin,struju,vodu,kom uslugeje godinu dana od dospjeća svakog pojedinog računa.

tek kad dobiješ rješenje za ovrhu pozvat se na zastaru.

 

ako ti prije rješenja o ovrsi ne iskopčaju plin.

zat treba platiti neosporan dio račćuna. za račune koji nisu u zastari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru bovu

ali i dalje mi nije jasno što da prvo pokušam napraviti

razumijem ovo za zastaru "godina dana od dospjeća računa", ali ja NISAM DOBIVALA RAČUNE do spomenutog u kojem je po cijeni plina od 1.7. 2012. obračunat cijeli dug koji je i prema pismu koji sam dobila iz Plinare nastao u razdoblju od lipnja 2010. do prosinca 2012.

I ne žele ga obračunati po cijeni u obračunskim razdobljima kad je nastajao.

 

Odnosno da budem preciznija - dobivala sam račune (od sredine 2011.) ali na kojima je pisalo da sam preplatila plin i prazne uplatnice.

 

Molim bilo kakav savjet što poduzeti, ja živim u tom stanu, nemam rezervnu opciju i ponavljam spremna sam platiti cijeli dug, ali ne razumijem zašto bi ga platila po trenutačnoj cijeni plina kad je veći dio nastao dok je cijena bila znatno niža. I kad je u najmanju ruku obostrani propust - budući da mi nisu dolazili računi.

Kako izbjeći isključenje plina?

I kako se izboriti za smanjenje svote koju moram platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija